Trendy

Dywany z kwiatów w twoim ogrodzie

Znane od lat macierzanki są idealnymi roślinami do pokrycia niewielkich powierzchni. Tworzą niesamowite, niziutkie dywany, które szczególnie pięknie prezentują się między skałkami,na murkach kwiatowych czy przy ścieżkach.

Macierzanka piaskowa tworzy bardzo szybko rozrastający się zielony dywan wysokości ok. 5 cm. W momencie gdy zakwita, czyli w okresie od maja do sierpnia, pokrywa się olbrzymią warstwą kwiatów, tworząc barwne ogrodowe dywany. Powoduje to, że przez całe lato możemy cieszyć się pięknymi dywanami w naszym ogrodzie. Najwięcej kwiatów pojawiają się w okresie od maja do czerwca. 

Jest ona gatunkiem o wyjątkowo małych wymaganiach, dlatego nadaje się praktycznie wszędzie i każdy nawet początkujący ogrodnik będzie w stanie się nią zaopiekować. W kompozycjach dodaje naturalności i niepowtarzalnego, górskiego klimatu, dzięki nasz ogród może zamienić się w przepiękne górskie uroczysko. 

Macierzanka jest takim gatunkiem kwiatów, który charakteryzuje się bardzo małymi wymaganiami. Lubi gleby suche i jałowe, a najlepiej rośnie i kwitnie w miejscach dobrze nasłonecznionych, dodatkowo jest w pełni mrozoodporna.

Źródło: Albamar

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!