Porady

Jak uporać się ze śniegiem przed domem?

Pierwszy śnieg już za nami, całe szczęście szybko stopniał. W ciągu kilku następnych dni może jednak nas czekać walka ze śniegiem na naszych podjazdach i przed domami...

Pierwszy śnieg już za nami. Co prawda szybko stopniał, jednak w miarę upływu najbliższych dni i tygodni temperatury mogą znacznie spadnąć, a zalegający przed domem biały puch stanie się prawdziwym problemem. Przy dużych opadach i zaspach łopata może okazać się zbyt mało efektywna w porównaniu do nakładów sił, które trzeba włożyć w pracę.

Śnieg i lód na podjeździe, ścieżkach i chodniku potrafią niesamowicie utrudniać sprawne poruszanie się, co z kolei może stwarzać zagrożenie dla nas i dla naszych najblższych. Przetrwanie zimy bez poślizgnięcia się i upadku to prawdziwy sukces. Warto pokreślić, iż odpowiedzialność odśnieżenia przydomowego chodnika zgodnie z literą polskiego prawa spoczywa na właścicielu posiadłości. Z drugiej strony, usuwanie śniegu solą lub środkami chemicznymi może niekorzystnie wpływać nie tylko na nasze obuwie i karoserię samochodu, ale także na ogrodowe rośliny.

Do małych powierzchni...

W dzisiejszych czasach łopata w walce ze śniegiem to przeżytek. Wysiłek, jaki trzeba włożyć w pracę nie przekłada się na rezultaty - jedynymi widocznymi mogą być kontuzje i urazy, zwłaszcza pleców. Do pozbywania się śniegu z małych powierzchni dobrze sprawdzi się kompaktowa odśnieżarka o niewielkiej szerokości roboczej i kompaktowa, a więc łatwa w przechowywaniu. Nie ma sensu kupować urządzenia ponad nasze potrzeby - na pewno będzie ono droższe, większe i bardziej skomplikowane, a więc zamiast ułatwić swoje życie, przysporzymy sobie nim tylko kłopotów.

 ...i do dużych

Do większych, bardziej wymagających powierzchni lepiej sprawdzi się urządzenie bardziej skomplikowane, o większej mocy i możliwościach. Może być to na przykład pług wirnikowy wyposażony w dwustopniowy mechanizm zgarniania i wyrzutu śniegu. Zakup żadnego urządzenia nie może się odbyć bez uprzedniego zwrócenia uwagi na jego parametry techniczne i dodatkowe funkcje. Elektryczny rozrusznik umożliwi uruchomienie maszyny nawet w niskich temperaturach, a duża szerokość robocza urządzenia sprawdzi się na dużych powierzchniach. Dodatkowymi atutami zawsze są z pozoru niewielkie udogodnienia, które w gruncie rzeczy okazują się bardzo ułatwiać pracę. Jednym z nich może być zamontowany reflektor umożliwiający pracę nawet po zmroku - zimą słońce zachodzi bardzo szybko.

Dlaczego odśnieżarka?

Odpowiedź jest bardzo prosta i oczywista. Dzięki odśnieżarce możemy zapomnieć o fizycznej ciężkiej pracy łopatą, a nasze rośliny, odzież i karoseria samochodu nie zostaną zniszczone przez sól lub piasek, który często jest wykorzystywany podczas walki ze śniegiem. Dodatkowo, jeżeli wybrana przez nas maszyna będzie wyposażona w obrotowy komin, sami będziemy mogli wybrać kierunek, w którym śnieg ma być wyrzucany. Zastąpienie łopaty mechanicznym urządzeniem jest również oczywistą oszczędnością czasu, które mamy coraz mniej. Co prawda odśnieżarka jest droższa ale jak wiadomo czas to pieniądz, więc w gruncie rzeczy wszystko się bilansuje.

Źródło: McCulloch

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!