ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Trendy

Design na cmentarzu?

Trzech polskich architektów chce zmienić oblicze polskich cmentarzy. Ich zdaniem rynek funeralny w naszym kraju zatrzymał się w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych.

Młodzi architekci z Gdańska chcą zmienić polskie cmentarze, bo - jak mówią - polski rynek funeralny zatrzymał się w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Proponują designerskie trumny, urny i nagrobki.

- Kiedyś nagrobki miały indywidualne cechy, były sygnowane imieniem i nazwiskiem rzeźbiarzy. Dziś nasze cmentarze są byle jakie - ocenia Robert Kowalczyk, architekt, absolwent Politechniki Gdańskiej. - Polski rynek funeralny zatrzymał się w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Właściwie nie ma indywidualnego projektowania.

Kowalczyk wraz z Aleksandrem Bielawskim, również absolwentem PG, i Dominikiem Sędzickim, architektem po uczelni w Wielkiej Brytanii, postanowili zmienić polskie cmentarze. Założyli firmę, w której projektują i tworzą designerskie nagrobki, urny i trumny. Dlaczego architekci zajęli się akurat branżą funeralną? - Dominik Sędzicki odbywał staż w austriackim biurze architektonicznym i dostał zlecenie zaprojektowania nagrobka.

Założona przez trójkę architektów firma AEON FORM wygrała krajowy etap międzynarodowego konkursu dla kreatywnych przedsiębiorców - Creative Business Cup - i będzie reprezentowała nasz kraj na światowych finałach w Kopenhadze, które odbędą się pod koniec listopada.

Fot. Aeon Form

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!