Historycznie fontanna na pl. Nowy Targ istniała do 1945 r. Została wzniesiona w 1732 r., gdy cysternę na wodę zastąpiono okazałą fontanną z figurami trytonów i nimf oraz posągiem Neptuna z trójzębem. Została zniszczona wraz z otoczeniem pod koniec II Wojny Światowej.
Komentarze