kızılay odtülüler dershane

Wydarzenia

Międzynarodowa wystawa „Zieleń to życie” raz jeszcze

XXI edycja międzynarodowej wystawy „Zieleń to życie” w Warszawie odbyła się w ostatni weekend sierpnia.
Przez cały weekend przewinęło się ponad kilka tysięcy osób zwiedzających. Swoje produkty zaprezentowało 250 wystawców z 11 krajów – z Polski, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Czech, Słowacji a nawet Nowej Zelandii.

XXI edycja międzynarodowej wystawy „Zieleń to życie” w Warszawie odbyła się w ostatni weekend sierpnia. Przez cały weekend przewinęło się ponad kilka tysięcy osób zwiedzających. Swoje produkty zaprezentowało 250 wystawców z 11 krajów – z Polski, Belgii, Danii, Francji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Czech, Słowacji a nawet Nowej Zelandii. Zwiedzający mogli podziwiać nie tylko piękne rośliny ale także meble ogrodowe, akcesoria przeznaczone do ogrodnictwa i pielęgnacji roślin, profesjonalny sprzęt ciężki i lekki. na zewnątrz, przed głównym wejściem zlokalizowany został kiermasz roślin, gdzie można było nabyć najpiękniejsze rośliny.    

Grupa Sztuka Architektury i Sztuka Krajobrazu była patronem jednego z dni wystawy, poświęconego architekturze krajobrazu. Gościem specjalnym tego dnia był znany brytyjski projektant z nurtu eko, Noel Kingsboury. Podczas swojego wykładu pt. „Contemporary Planting Design” („Współczesne metody nasadzeń”) podzielił się z publicznością swoim doświadczeniem w projektowaniu ogrodów naturalistycznych i podkreślił znaczenie bylin w tego typu ogrodach. Zaprezentował także przykłady ogrodów naturalistycznych, których autorem jest jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie Piet Oudolf. Obydwaj są autorami książki na ten temat, która ukazała się w tym roku.     

Wystawie towarzyszyły także konkursy: Nowości Roślinne, blisko 30 nowych odmian drzew, krzewów, bylin, pnączy i krzewinek; Zielony Laur – rywalizacja najlepszych produktów i technologii dla ogrodu i terenów zieleni oraz Złoty, Srebrny i Brązowy Wawrzyn dla najatrakcyjniejszych stoisk. Specjaliści od nowości wiedzą, co w ogrodowej modzie liczy się najbardziej: kolor kwiatów czy owoców, inny niż u znanych wcześniej odmian. Ponadto nietypowa forma i kształt czy wielkość a także wyjątkowa odporność na trudniejsze warunki czy łatwość uprawy. Nowość, która spełni większość z tych kryteriów staje się rynkowym przebojem i trafia do ogrodów nie tylko w Polsce ale i świecie. Laureatami tegorocznych nowości zostali:

Złoty medal dla Rosa „Anisade”, srebrny medal dla Magnolia „Genie”, Brązowy medal dla Berberis thunbergii „Natasza”, Klematis „Kaiser”, Hydrangea paniculata „Little Lime”. W konkursie przyznano też wyróżnienia. Otrzymały je: Aktinidia argusa „Vitikiwi”, Berberis x media „Dual Rewel”, Pinus densiflora „Rainbow”, Pseudotsuga menziesii „Graceful Grace” oraz Sambucus nigra „Obelisk”.

Źródło: GSA, SZK         

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!