Produkty

Byliny

Podczas tegorocznej międzynarodowej wystawy pod nazwą Zieleń to życie (30.08-1.09), która odbyła się w Warszawie, dużo miejsca zostało poświęcone bylinom.
W Dniu Architekta Krajobrazu, gościem specjalnym był Noel Kingsbury, znany brytyjski projektant i ogrodnik, który promuje nurt EKO. W czasie swojej prezentacji opowiedział o znaczeniu bylin w aranżacji naturalistycznych ogrodów.

Podczas tegorocznej międzynarodowej wystawy pod nazwą Zieleń to życie (30.08-1.09), która odbyła się w Warszawie, dużo miejsca zostało poświęcone bylinom. W Dniu Architekta Krajobrazu, gościem specjalnym był Noel Kingsbury, znany brytyjski projektant i ogrodnik, który promuje nurt EKO. W czasie swojej prezentacji opowiedział o znaczeniu bylin w aranżacji naturalistycznych ogrodów. 

Byliny to rośliny dziko rosnące jak i uprawne. Zimą znikają z pola widzenia ale już od wiosny wyrastają nowe pędy. Ich kwiaty są niezwykle różnorodne i kolorowe – od drobnych do bardzo dużych, pojedyncze lub w formie kwiatostanów. Są niezwykle odporne na temperatury, dlatego pojawiają się od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Podobnie liście, są małe i ogromne, od zielonych aż do purpurowych, w najrozmaitszych kształtach. Jeśli chodzi o wielkość, to można spotkać gatunki miniaturowe aż po kilkudziesięciocentymetrowe. Byliny są długowieczne. Raz posadzone właściwie, będą rosły przed długie lata, bez specjalnej pielęgnacji. Paeonia, Hosta, Aster, Rudbekia, Hemerocallis, to byliny, które mogą przeżyć ogrodnika, który je sadził.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!