kızılay odtülüler dershane

Konkursy

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny, jednoetapowy, koncepcyjny, otwarty, na zagospodarowanie półwyspu pomiędzy rzekami Gwda i Noteć w Ujściu

Burmistrz Ujścia ogłasza

Burmistrz Ujścia ogłasza "Konkurs urbanistyczno-architektoniczny, jednoetapowy, koncepcyjny, otwarty, na zagospodarowanie półwyspu pomiędzy rzekami Gwda i Noteć w Ujściu".

Celem konkursu jest zaprezentowanie różnych możliwości zagospodarowania miasta, ze szczególnym uwzględnieniem półwyspu, a jego zadaniem jest poznanie możliwości w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej miasta. 

Założeniem Konkursu jest poszukiwanie najlepszych oraz najciekawszych propozycji rozwiązań funkcjonalnych i przestrzennych, które nadadzą nowy kształt terenom objętym konkursem. Propozycje projektowe powinny w tym zakresie uwzględniać w równym stopniu aspekty techniczne i budowlane jak również zasady projektowania uniwersalnego (dostępność przestrzeni publicznych oraz obiektów użyteczności publicznej), obsługi komunikacyjnej a także walory estetyczne i kompozycyjne. 

Zadaniem konkursu jest wyłonienie najlepszego i najbardziej optymalnego pod względem funkcjonalnym, ekonomicznym, estetycznym oraz  kompozycyjno-przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym, opracowania w formie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rewitalizacji terenu półwyspu pomiędzy rzekami Gwda i Noteć w Ujściu. Realizacja koncepcji pozwoli na wykorzystanie w przyszłości terenów objętych opracowaniem konkursowym jako miejsce rekreacji i usług dla mieszkańców gminy i powiatu z uwzględnieniem kontekstu istniejącego zagospodarowania obszaru i jego otoczenia.

Terminy:
 
- Zgłoszenia – rejestracja uczestników konkursu - do 31 maja 2024 r.
- Składanie zapytań formalnych i merytorycznych dotyczących konkursu, przez uczestników zarejestrowanych do konkursu  - do 10 lipca 2024 r.
- Odpowiedzi na nadesłane pytania - do 31 lipca 2024 r.
- Termin składania prac - do 30 września 2024 r. do godz. 15:00.
- Ogłoszenie wyników Konkursu - 15 października 2024 r. 

Łączna pula nagród wynosi 19 000 zł. 

Przewiduje się przyznanie nagród w następujących wysokościach:
10 000 zł za zajęcie pierwszego miejsca
6 000 zł za zajęcie drugiego miejsca
3 000 zł za zajęcie trzeciego miejsca

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora: TUTAJ 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!