kızılay odtülüler dershane

Polska

Kolory Japonii w Warszawie – kwitną wiśnie 'Kanzan'

Kwitnące wiśnie odmiany 'Kanzan' stanowią coraz bardziej popularny element wiosennego miejskiego krajobrazu, kwitną obficie, dodając uroku ulicom i placom. Jednym z popularnych  na mapie Warszawy miejsc z kwitnącymi wiśniami jest ul. Żytnia na Woli. Przy odpowiednich warunkach pogodowych intensywny różowy kolor wypełnia przestrzeń między budynkami przez kilka tygodni, dodając uroku temu miejskiemu obszarowi.

Kwitnące wiśnie odmiany 'Kanzan' stanowią coraz bardziej popularny element wiosennego miejskiego krajobrazu, kwitną obficie, dodając uroku ulicom i placom. Jednym z popularnych  na mapie Warszawy miejsc z kwitnącymi wiśniami jest ul. Żytnia na Woli. Przy odpowiednich warunkach pogodowych intensywny różowy kolor wypełnia przestrzeń między budynkami przez kilka tygodni, dodając uroku temu miejskiemu obszarowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Dziki Park Idzikowskiego we Wrocławiu

Różowa ul. Żytnia

Odmiana 'Kanzan', znana również jako wiśnia piłkowana, charakteryzuje się bujnym kwitnieniem, które przypada na kwiecień-maj. Jej kwiaty są duże, pełne, o intensywnie różowych płatkach, tworząc spektakularne, gęste baldachy. Różowe kaskady kontrastują z budynkami, nadając okolicy ulicy Żytniej wyjątkowego charakteru i uroku. W tym roku, z racji cieplejszej wiosny, wiśnia piłkowana pojawiła się nieco wcześniej niż w latach poprzednich. Efektowne kwitnienie przyciąga uwagę przechodniów i mieszkańców, zachęcając również do spacerów w konkretnej okolicy czy nawet urządzania wycieczek w celu sfotografowania urokliwych ścieżek. Przy ul. Żytniej na warszawskiej Woli w pasie zieleni oddzielającym chodnik od jezdni rośnie kilkanaście dojrzałych drzew, które tworzą niezwykły spektakl kolorystyczny.

Inne miejsca w Warszawie z wiśnią piłkowaną

Dbałość o te kwitnące drzewa jest istotna dla zachowania ich uroku i estetyki. Regularne pielęgnowanie oraz ochrona przed szkodnikami i chorobami są niezbędne, aby mogły one długo cieszyć mieszkańców Warszawy swoim widokiem. Ul. Żytnia nie jest jedynym miejscem w stolicy, w którym podziwiać można kwitnące wiśnie piłkowane. Znaleźć je można także w parku Pole Mokotowskiej, w rejonie ul. Trockiej oraz na rogu ulic Popiełuszki i Słowackiego. Wraz z rozwojem miejskiej zieleni coraz więcej przestrzeni i skwerów zostaje wzbogaconych o intensywnie kwitnące drzewa, a wiśnia odmiany 'Kanzan' zdecydowanie należy do jednej z częściej wybieranych.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!