kızılay odtülüler dershane

Świat

Projekt ogrodu przy Church Barn autorstwa Stefano Marinaza

Church Barn to XVIII-wieczny budynek położony niedaleko Braintree, w centralnej części hrabstwa Essex. Początkowo otoczony był ogrodem składającym się z dwóch części. Duży obszar za domem stanowił trawnik, a większość przestrzeni od frontu zajmował parking. Projekt autorstwa  Stefano Marinaza w znacznym stopniu przearanżował przestrzeń, tworząc miejsce pełne roślinności i rustykalnego charakteru, spójnego z historią otoczenia.

Church Barn to XVIII-wieczny budynek położony niedaleko Braintree, w centralnej części hrabstwa Essex. Początkowo otoczony był ogrodem składającym się z dwóch części. Duży obszar za domem stanowił trawnik, a większość przestrzeni od frontu zajmował parking. Projekt autorstwa  Stefano Marinaza w znacznym stopniu przearanżował przestrzeń, tworząc miejsce pełne roślinności i rustykalnego charakteru, spójnego z historią otoczenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Współczesny ogród w Poole, w brytyjskim Dorset

Podział na ogrodowe strefy

Jedną z trudniejszych decyzji, jaką musiał podjąć projektant przy tworzeniu nowej przestrzeni ogrodowej przy Church Barn, było wyburzenie jednego z murów, który pierwotnie wyznaczał wyraźne strefy ogrodu. Wyburzony mur zastąpiono eleganckim ogrodzeniem z miękkiej stali, dzięki czemu zachowane zostało poczucie zamknięcia pewnego układu, w znacznie jednak mniej inwazyjnym stopniu. Dzięki delikatniejszemu rozwiązaniu zachowano połączenie między dwoma strefami ogrodu. Nowy układ maksymalizuje również przestrzeń przed domem. Projektantowi ogrodu przy Church Barn na terenie zajmowanym wcześniej przez parking udało się stworzyć obszerny taras z widokiem na nasadzenia. 

Rośliny w nowym ogrodzie przy Church Barn

Trawnik znajdujący się z tyłu domu zastąpiono rabatami. Dominują tu przede wszystkim trawy – sesleria jesienna i sporobolus różnołuskowy. Tworzą one strukturę, w którą wkomponowano tysiące bylin i roślin cebulowych, głównie kwitnących, przyciągających owady zapylające. Do tego  dodano dziesięć nowych drzew o wielu pniach. Wśród nich znajdują się świdośliwy oraz inne kwitnące wiosną i jesienią – szczęślin późny i magnolia w odmianie Merrill. Na terenie ogrodu przy Church Barn znajdują się kręte ścieżki żwirowe prowadzące do trzech obszarów – jeden przeznaczony do wypoczynku, drugi skoncentrowany wokół ogniska i ostatni z kącikiem kawowym. Projekt zakładał także odbudowanie stodoły i muru z cegły, który obsadzono pnącymi różami w odmianie Claire Austin, Mortimer Sackler i The Generous Gardener.

Ogród przy Church Barn – metryczka projektu

Lokalizacja: Braintree / Anglia
Projekt: Stefano Marinaz
Typ: ogród prywatny
Rok: 2022
Źródło i zdjęcia: https://www.stefanomarinaz.com/project/church-barn-summer/


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!