kızılay odtülüler dershane

Porady

Kuchnia w 2024 - Trendy

Każdy rok przynosi nowe trendy w świecie wystroju wnętrz. Kolory, akcesoria, materiały i wygląd mebli zmieniają się regularnie. Przyjrzyjmy się, jak będą wyglądać kuchnie w 2024 roku.

Każdy rok przynosi nowe trendy w świecie wystroju wnętrz. Kolory, akcesoria, materiały i wygląd mebli zmieniają się regularnie. Przyjrzyjmy się, jak będą wyglądać kuchnie w 2024 roku.

1.   Kolory i jeszcze raz kolory

Odważne kolory pojawiają się i znikają w naszych kuchniach. Podczas gdy w jednym roku neutralne jasne odcienie są u szczytu popularności, w następnym roku zastępuje je czerń, a następnie ponownie nadchodzi okres odważniejszych kolorów. Jednym z tych okresów będzie rok 2024, ale nie wyobrażaj sobie żadnych jaskrawych, błyszczących powierzchni. Tym razem na pierwszy plan wysuwają się ciepłe, bogate odcienie, które świetnie wyglądają w połączeniu z neutralnymi barwami. Hitem pozostaje zieleń, w wielu odcieniach, w tym ciemnych i odważnych, a także bardziej subtelnych i stonowanych. Inne kolory warte uwagi to burgund, koralowa czerwień i przydymiony błękit.

2.   Złote dodatki

Klasyczna stal nierdzewna lub nieco bardziej nowoczesne czarne baterie i armatura powoli wypierają złoto. Tak wynika między innymi z ankiety przeprowadzonej przez National Kitchen & Bath Association (NKBA). Prawie połowa respondentów wybrałaby złote akcesoria kuchenne. Nie tylko złote akcesoria rozjaśnią Twoją kuchnię, wyszukiwarka FAVI pomoże Ci je znaleźć.

3.   Inspirowana przyrodą

Powrót do "korzeni" jest widoczny w aranżacji wnętrz od kilku lat i w 2024 roku nadal będzie umacniał swoją pozycję. Świadczy o tym nie tylko popularność wspomnianej zieleni, ale także coraz bardziej popularne drewno, które dodaje kuchniom przytulności i ciepła. Nie trzeba jednak od razu wyobrażać sobie rustykalnej kuchni, w której drewno odgrywa główną rolę. Drewno świetnie sprawdza się również w nowoczesnych kuchniach, zwłaszcza w połączeniu z farbą lub innymi naturalnymi materiałami, aby nadać im naturalną równowagę. Mowa oczywiście o marmurze, który po raz kolejny zaznacza swoją obecność. Jest szczególnie popularny ze względu na charakterystyczne żyłkowanie - i nie bój się ciemniejszych opcji, w tym czerni, która ma dramatyczny i luksusowy charakter. Jeśli podoba Ci się wystrój, ale nie chcesz domu z kamienia naturalnego z różnych powodów, wygląd marmuru, ale znacznie większą odporność na odpryski lub trwałe plamy, zaoferuje kamień techniczny.

4.   Powrót lastryko

Innym materiałem, który powraca w centrum uwagi jest lastryko. To mieszanka kamiennego gruzu (często używa się marmuru), cementu, barwników i wody. Rezultatem jest interesujący materiał, który był szczególnie popularny w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Obecnie, ze względu na swoją trwałość, jest często stosowany w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak biura, centra handlowe i inne przestrzenie publiczne. Coraz częściej jednak wykorzystywany jest również wewnątrz pomieszczeń. Nie tylko w formie płytek, ale także mniejszych akcesoriów.

5.   Wyspy wielofunkcyjne

Wyspy nie są też wielką nowością w świecie aranżacji wnętrz. Ich popularność jednak rośnie i naturalnie zachodzą pewne zmiany. Wyspy stają się coraz większe i coraz bardziej popularne są warianty o wszechstronnym zastosowaniu. O wyspach w ogóle zaczyna się więcej myśleć. Nie są już tylko ciekawym elementem wystroju szafki kuchennej. Popularne stają się kombinacje przestrzeni do przechowywania, oryginalnych miejsc do siedzenia, które teraz znajdują się po dwóch stronach wyspy, oraz przestrzeni do gotowania. Celem jest umożliwienie rodzinie przebywania razem nawet podczas przygotowywania posiłków, tak aby gospodarz lub gospodyni nie byli "odizolowani" od innych.

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!