kızılay odtülüler dershane

Polska

Gdyńskie Centrum Sportu jako serce aktywności Witomina

Witomino, dzielnica Gdyni, przeżywa dynamiczną przemianę za sprawą powstającego Gdyńskiego Centrum Sportu. Ta inwestycja, będąca owocem inicjatyw mieszkańców i wsparcia lokalnych władz, ma ambicję stać się największym parkiem sportowym w mieście, oferującym szerokie możliwości rekreacji dla wszystkich grup społecznych.

Witomino, dzielnica Gdyni, przeżywa dynamiczną przemianę za sprawą powstającego Gdyńskiego Centrum Sportu. Ta inwestycja, będąca owocem inicjatyw mieszkańców i wsparcia lokalnych władz, ma ambicję stać się największym parkiem sportowym w mieście, oferującym szerokie możliwości rekreacji dla wszystkich grup społecznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy plac Orła Białego w Szczecinie

Nowa przestrzeń społecznych interakcji

Założenie Gdyńskiego Centrum Sportu to nie tylko stworzenie miejsca, gdzie lokalna społeczność może uprawiać różnorodne dyscypliny sportowe, ale również przestrzeń, która stanie się sercem społecznych interakcji. Projekt ten został zaplanowany wokół istniejącego zbiornika retencyjnego, co stanowi nie tylko praktyczne wykorzystanie terenu, ale także dodaje całemu przedsięwzięciu urokliwego charakteru.

Centralnym punktem inwestycji jest nowoczesne boisko piłkarskie z syntetyczną nawierzchnią, które ma za zadanie nie tylko służyć lokalnym drużynom, ale również stać się miejscem treningów i rozgrywek dla sportowców z całego miasta. Uzupełnieniem infrastruktury sportowej są strefy rekreacyjne, zaprojektowane z myślą o różnych grupach wiekowych, w tym place zabaw dla dzieci, wyposażone w nowoczesne i bezpieczne urządzenia takie jak trampoliny czy tyrolka, mające zachęcić najmłodszych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

To będzie szczególna przestrzeń na mapie Gdyni. Nowe miejsce aktywnego relaksu służyć będzie mieszkańcom wielu pokoleń. Całość realizacji spełniać będzie najwyższe normy i z pewnością przypadnie do gustu mieszkańcom, nie tylko Witomina – komentuje wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Od Budżetu Obywatelskiego do realizacji

Projekt, będący wynikiem konsultacji z mieszkańcami jest oparty na zwycięskich pomysłach z Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Przedsięwzięcie pokazuje, jak dużą rolę w kształtowaniu przestrzeni publicznych może odgrywać zaangażowanie społeczności lokalnej. Inwestycja ta nie tylko wzbogaca infrastrukturę sportową Gdyni, ale także staje się dowodem na skuteczną realizację pomysłów obywatelskich.

Realizacja Gdyńskiego Centrum Sportu przebiega w kilku etapach, co pozwala na stopniowe wdrażanie projektu i dostosowywanie go do bieżących potrzeb i możliwości finansowych. Pierwsze dwa etapy, skupiające się na budowie boiska i stref rekreacyjnych, mają zostać zrealizowane już w bieżącym roku, co jest wyrazem determinacji władz miasta do szybkiej transformacji tej części Gdyni.

Przestrzeń dostępna

Oprócz aspektów sportowych i rekreacyjnych oraz integracji społecznej projekt kładzie nacisk na  dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, co czyni go przykładem przemyślanej inwestycji miejskiej, mającej na względzie dobro wszystkich mieszkańców. Projekt opracowano w duchu projektowania uniwersalnego, a więc jako przestrzeń dostępną dla wszystkich. Infrastruktura towarzysząca, jak oświetlenie, ławki, kosze na śmieci czy ścieżki, zostanie zaprojektowana tak, aby wspierać bezpieczeństwo i komfort użytkowników.

Wizja Gdyńskiego Centrum Sportu, opierająca się na zaangażowaniu mieszkańców, wsparciu lokalnych władz i wykorzystaniu funduszy z Budżetu Obywatelskiego, staje się obiecującym przykładem tego, jak wspólne działanie może przyczynić się do tworzenia wartościowych przestrzeni publicznych. Ten projekt ma szansę nie tylko zmienić oblicze Witomina, ale także stać się inspiracją dla innych miast, dążących do podniesienia jakości życia swoich mieszkańców poprzez aktywne zaangażowanie społeczności w procesy decyzyjne i projektowe.

Gdyńskie Centrum Sportu  – metryczka projektu

Projekt: Atelier Harmoza
Lokalizacja: Witomino, Gdynia
Źródło: www.gdynia.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!