kızılay odtülüler dershane

Zaproszenia

Twórcy terenów zieleni 8 marca spotkają się w Gdańsku

Czym wyróżnia się dobrze zaprojektowana miejska zieleń? W jaki sposób globalne trendy i zmiany przepisów mogą wpłynąć na funkcjonowanie zielonej branży? Jak projektując ogród zadbać o jego bioróżnorodność i dlaczego to takie ważne? To tylko kilka z zagadnień, które będą przedmiotem paneli, prelekcji i dyskusji podczas zbliżającej się konferencji Co W Trawie Piszczy.

Czym wyróżnia się dobrze zaprojektowana miejska zieleń? W jaki sposób globalne trendy i zmiany przepisów mogą wpłynąć na funkcjonowanie zielonej branży? Jak projektując ogród zadbać o jego bioróżnorodność i dlaczego to takie ważne? To tylko kilka z zagadnień, które będą przedmiotem paneli, prelekcji i dyskusji podczas zbliżającej się konferencji Co W Trawie Piszczy.

Hasło przewodnie tegorocznej, szóstej edycji ogólnopolskiego spotkania twórców terenów zieleni to ProjektujeMY jutro. Zgodnie z nim wiele rozmów i konferencyjnych prezentacji toczyć się będzie wokół trendów i zmian – technologicznych, środowiskowych czy społecznych – znajdujących odzwierciedlenie zarówno w naszej codzienności, jak i zielonym biznesie. Udział w konferencji będzie okazją, by w szerokim branżowym gronie ogrodników, instalatorów czy architektów krajobrazu porozmawiać o kierunkach rozwoju zielonej branży.

Wydarzenie odbędzie się 8 marca w gdańskim centrum targowo-wystawienniczym AMBEREXPO. Zaproszenie do udziału kierowane jest w szczególności do instalatorów, ogrodników, projektantów, architektów krajobrazu, urbanistów, a także przedstawicieli deweloperów i inwestorów, architektów, urzędników, badaczy, studentów czy pasjonatów natury. Szósta edycja wydarzenia będzie największą z dotychczasowych. W tym roku spodziewana jest rekordowa frekwencja – zarówno w przestrzeniach konferencyjnych w Gdańsku, jak i on-line.

Funkcjonalne, estetyczne i ekologiczne przestrzenie zielone to nie kaprys, a konieczność regulowana często przez odgórne przepisy – mówi Tomasz Więcek, prezes zarządu gdańskiej firmy Drago, która jest organizatorem wydarzenia. – Warto więc dyskutować o tym, jak najlepiej je projektować i realizować. Niezależnie czy mówimy o prywatnych ogrodach, ogólnodostępnych parkach, zieleńcach czy terenach sportowych. Szczególnie u progu wielu zmian i transformacji, których w obecnych czasach jesteśmy świadkami – dodaje.

Misją konferencji Co W Trawie Piszczy jest edukacja i integracja środowiska twórców terenów zieleni. W myśl tej dewizy udział w wydarzeniu zapewni możliwość zdobycia najwyższej jakości eksperckiej wiedzy, prezentacji najnowszych produktów, wymiany biznesowych doświadczeń oraz poszerzenia swojej sieci kontaktów. 

Wydarzenie składać się będzie z trzech głównych bloków tematycznych. W pierwszym z nich – PrzeglądaMY trendy – poruszony zostanie zbiór tematów światopoglądowych, ilustrujący ścierające się zjawiska i trendy wpływające na branżę zieloną. W bloku ŁączyMY branżę mowa będzie o bieżących tematach biznesowych i nowinkach technicznych. Ostatni z bloków – WspieraMY Twój biznes – podpowie, jak z pomocą wiedzy z obszarów customer experience czy nowych technologii w praktyczny sposób poprawić funkcjonowanie swojej firmy.

Wśród potwierdzonych już prelegentów znajdują się m.in.: Zuzanna Skalska (strateżka, doradczyni ds. trendów i innowacji), Artur Zagajewski (botanik, popularyzator przyrody), Małgorzata Sobótka (architektka krajobrazu, Pracownia Krajobraz), Eliza Kruczkowska (dyrektorka ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju), Danuta Dębowska (architektka, pracownia Arch-Deco) czy Agnieszka Mróz (specjalistka projektowania usług, missing dot studio).

Więcej informacji na temat konferencji oraz biletów wstępu znajduje się na stronie internetowej https://cowtrawiepiszczy.com/.

PARTNERZY PLUS:

IN-LITE  I  DCM  I  RAIN BIRD 

PARTNERZY:

GRANO HOTELS  I  MIASTO 2077  I  KANCELARIA DZP

PATRONAT MEDIALNY:

TRÓJMIASTO.PL  I  SZTUKA KRAJOBRAZU  I  ZIELEŃ MIEJSKA  I  CZASNAOGRÓD.PL

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!