kızılay odtülüler dershane

Świat

Pettifers Garden na angielskiej prowincji

Pettifers Garden, położony w hrabstwie Oxfordshire jest miejscem, które od lat przyciąga uwagę miłośników przyrody i estetyki ogrodów z całego świata. Zaprojektowany i pielęgnowany przez właścicielkę Ginę Price, jest przykładem tradycyjnej angielskiej sztuki ogrodniczej, która łączy w sobie zarówno elegancję, jak i naturalność.

Pettifers Garden, położony w hrabstwie Oxfordshire jest miejscem, które od lat przyciąga uwagę miłośników przyrody i estetyki ogrodów z całego świata. Zaprojektowany i pielęgnowany przez właścicielkę Ginę Price, jest przykładem tradycyjnej angielskiej sztuki ogrodniczej, która łączy w sobie zarówno elegancję, jak i naturalność.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ogród na archipelagu w Sztokholmie

Estetyka i techniczne rozwiązania w Pettifers Garden

Pettifers Garden słynie z bogatej różnorodności roślin, starannie zaaranżowanych kompozycji kwiatowych oraz wyjątkowego układu przestrzennego. Można tu podziwiać nie tylko piękno poszczególnych roślin, ale także harmonię i równowagę całościowej kompozycji. Charakterystycznym elementem Pettifers Garden jest jego architektura krajobrazowa, która obejmuje kamienne ścieżki, murki, tarasy i pergole, tworząc przy tym malownicze ujęcie krajobrazu angielskiej wsi. Oprócz estetycznych aspektów ogrodu, warto zwrócić uwagę na techniczne rozwiązania, które zostały zastosowane w celu zapewnienia optymalnych warunków dla roślin. System nawadniający został zaprojektowany tak, aby dostarczać odpowiednią ilość wody do różnych obszarów ogrodu, uwzględniając potrzeby poszczególnych gatunków. Dodatkowo system drenażowy pomaga w odprowadzaniu nadmiaru wody, zapobiegając powstawaniu zastojów i miejscowych podtopień wynikłych wskutek obfitych opadów.

Bujne nasadzenia w Pettifers Garden

Jednym z najbardziej efektownych elementów Pettifers Garden są liczne rabaty kwiatowe, wypełnione różnorodnymi gatunkami bylin, traw i krzewów. Wiosną dominują tu delikatne kwiaty, takie jak geranium, epimedium, astrantia czy sarco-cocca, które stopniowo ustępują miejsca bujniejszym odmianom letnim i jesiennym. Kolorowe kwiaty oraz delikatne liście tworzą niepowtarzalny obraz, przywołujący na myśl malarstwo impresjonistyczne. Nie brakuje też wysokich drzew i strzyżonych form iglastych, tworzących oryginalne przejścia. W ogrodzie można również znaleźć liczne elementy ozdobne, takie jak donice, ławki, fontanny czy rzeźby, które dodają mu charakteru i wyjątkowego uroku. Sielskości dodają płotki, czy finezyjne bramy w intensywnych kolorach. Każdy zakątek Pettifers Garden został starannie zaprojektowany i urządzony, aby stworzyć przyjemne i relaksujące miejsce do spacerowania i odpoczynku. Pettifers Garden nie jest jedynie miejscem do zwiedzania, ale także centrum edukacyjnym i kulturalnym, które regularnie organizuje różnego rodzaju wydarzenia, warsztaty i prezentacje dotyczące ogrodnictwa, sztuki krajobrazu i ochrony środowiska naturalnego.

Pettifers Garden – metryczka projektu

Lokalizacja: Oxfordshire / Anglia
Projekt: Gina Price
Typ: ogród pokazowy
Rok: 1984
Źródło i zdjecia: Carolyn Mullet

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!