kızılay odtülüler dershane

Świat

Kamienie i naturalizm

Ogród, w którym kamień naturalny odgrywa główną rolę, zaprojektowany został przez studio The Eeden Project - Natuurrijke Tuinen i znajduje się na jednej z prywatnych posesji w Holandii. Kamień nie tylko zdobi, ale także pełni funkcję praktyczną, wyznaczając wąskie, naturalne  ścieżki, które prowadzą do różnych zakątków tego malowniczego ogrodu.

Ogród, w którym kamień naturalny odgrywa główną rolę, zaprojektowany został przez studio The Eeden Project - Natuurrijke Tuinen i znajduje się na jednej z prywatnych posesji w Holandii. Kamień nie tylko zdobi, ale także pełni funkcję praktyczną, wyznaczając wąskie, naturalne  ścieżki, które prowadzą do różnych zakątków tego malowniczego ogrodu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Naturalistyczny ogród przy nowoczesnej stodole

Ścieżki z kamienia naturalnego

Ścieżki w ogrodzie wyłożone kamieniem naturalnym są wąskie i subtelne, pozwalając roślinom swobodnie przenikać przez ich kamienne krawędzie. To rozwiązanie sprawia, że ogrodowe alejki zdają się być integralną częścią naturalnego krajobrazu, a nie sztucznie stworzoną strukturą. Rośliny, takie jak czosnki, osty, astry i jeżówki, bujnie rosną wokół ścieżek, nadając ogrodowi dziki i organiczny charakter. Kolejnym charakterystycznym elementem ogrodu z kamiennymi ścieżkami jest brak tradycyjnych obrzeży i trawników. Każda wolna przestrzeń jest tu wypełniona  kolorowymi kwiatami. Brak trawnika determinuje nie tylko ostateczny wygląd ogrodu, ale też wpływa na ilość pracy przy pielęgnacji. Brak konieczności koszenia i nawożenia oszczędza właścicielom czas i energię.

Naturalny ogród i jego zalety

Sam ogród przylega do starej posiadłości, której elewacja wykonana jest z cegły. Kamień i cegła doskonale się uzupełniają, tworząc spójną i przemyślaną całość. Dynamiki całości dodają drzewa o różnej wielkości, które nie tylko świadczą o historii miejsca, ale zapewniają też roślinności nieco cienia. Ogród z kamiennymi ścieżkami jest w pełni naturalny, dzięki czemu korzystnie wpływa na bioróżnorodność. Gęste nasadzenia sprawiają, że gleba wolniej wysycha, co korzystnie wpływa na obieg wody. Kwitnące przez sporą część roku kwiaty są z kolei atrakcyjne dla owadów, licznie bytują tu motyle i pszczoły.

Kamienie i naturalizm – metryczka projektu

Lokalizacja: Holandia
Projekt: Eeden Project - Natuurrijke Tuinen
Typ: ogród prywatny
Źródło i zdjęcia: The Eeden Project - Natuurrijke Tuinen

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!