
Wiejski ogród stworzony przez Katarzynę Skrzyńską-Pytel ze studia InGarden stanowi harmonijną, całość, wykorzystującą zastane aranżacje. Projektantka w swojej pracy uwzględniła od lat rosnące na działce drzewa, dodając im nowej funkcji i estetyki. Nie tylko dostarczają one przyjemnego cienia, ale również tworzą nowe aranżacje. Przestrzeń ta stanowi nie tylko miejsce sprzyjające wypoczynkowi wśród zieleni, ale i zachęcające do spacerów wśród różnorodnych stref roślinnych.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ogród w otoczeniu lasu
Bujne kompozycje wiejskiego ogrodu
Wiejski ogród projektu Katarzyny Skrzyńskiej-Pytel podzielony został na kilka stref, naturalnie wyznaczonych przez wiekowe drzewa. W jednym z urokliwych zakątków wznosi się imponujący żywopłot z tuji, osiągający kilka metrów wysokości. Nie tylko stanowi on tło dla innych roślin, ale również gwarantuje prywatność. Rabaty tworzą bujne kompozycje z różnorodnymi nasadzeniami. Juki, hosty, żurawki i tawuły ustawione piętrowo tworzą spójne kompozycje, ponad którymi górują drzewa liściaste i iglaste. Uroku i kolorów dodają z kolei hortensje. W jednej z części ogrodu zaaranżowany został wiejski kącik, w którym zebrano typowe dla wsi gatunki roślin. Stawiając na autentyczność, pojawiły się tu malownicze byliny, takie jak dzwonki, macierzanki, rudbekie czy chabry, wprowadzające sielski nastrój. O dodatkowy rustykalny klimat dba drewniany, sztachetowy płot.



Pergola i trawnik w wiejskim ogrodzie
Rabaty wiejskiego ogrodu nie mają jasnych granic ani obrzeży. Swobodnie łączą się z trawnikiem, co podkreśla naturalny charakter założenia. Trawnik też wyznacza ścieżki i strefy ogrodu, w którym nie zaaranżowano żadnych kamiennych, ani betonowych ciągów komunikacyjnych. Uroku wiejskiemu ogrodowi dodaje drewniana pergola, po której pną się kwitnące rośliny, tworząc malowniczą bramę.


Wiejski ogród – metryczka projektu
Lokalizacja: Polska
Projekt: InGarden
Typ: ogród prywatny
Rok: 2023
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Komentarze