kızılay odtülüler dershane

Świat

South Kensington Gem w Londynie

Projektantem ogrodu South Kensington Gem znajdującego się w jednej z londyńskich dzielnic jest tamtejszy architekt krajobrazu Stefano Marinaz. Aranżacja ta charakteryzuje się czystymi liniami i bujnymi nasadzeniami, wpisując się w dotychczasowe praktyki studia.

Projektantem ogrodu South Kensington Gem znajdującego się w jednej z londyńskich dzielnic jest tamtejszy architekt krajobrazu Stefano Marinaz. Aranżacja ta charakteryzuje się czystymi liniami i bujnymi nasadzeniami, wpisując się w dotychczasowe praktyki studia.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wieloletnia łąka kwietna

Spójna aranżacja przestrzeni w South Kensington Gem

Na jednym z boków działki wznosił się ceglany mur, który został wykorzystany jako element oddzielający przestrzenie ogrodu. Aby wzmocnić poczucie prywatności i kameralność zamontowano ogrodzenie z czerwonego cedru, który rozjaśnia wnętrze ogrodu i dodaje mu naturalności. Przy przeciwległym krańcu umieszczono drzwi, prowadzące do praktycznego pomieszczenia gospodarczego, które wpasowuje się w konstrukcję ogrodzenia. W celu utrzymania spójności kolorystycznej, łagodny odcień ogrodzenia został powtórzony na nawierzchni. Do jej wyłożenia użyto ręcznie robionych cegieł firmy Vande Moortel z Belgii. Ułożone one zostały we wzór przypominający jodełkę, dodatkowa ścieżka prowadzi na obszerny taras. Tam ustawiona została sofa w kształcie litery L, zachęcająca do wypoczynku wśród zieleni. Szaro-błękitna tapicerka i poduszki komponują się z kolorami doniczek ustawionych przy końcu sofy. Roślinność wokół sofy, takie jak irysy karłowate, geranium i słodko pachnące wawrzynki, nadają ogrodowi sielskiego charakteru. Dodatkowe doniczki umieszczone za kanapą i pod płotem pełnią rolę subtelnych rzeźb, przyciągając wzrok swoimi płynnymi konturami. Jedna z doniczek przekształcona została w prostą fontannę, wypełniającą przestrzeń delikatnym szumem wody.

Zapachy w South Kensington Gem

Projektowanie nasadzeń było kluczowym elementem, mającym na celu zapewnienie koloru i zapachu przez cały rok, zwłaszcza w północnej części ogrodu. Świdośliwa larmacka,  charakteryzująca się efektownymi kwiatami, posadzona została w trzech wielopniowych okazach, dodając przestrzeni zróżnicowania i nieco cienia. Szczęślin późny posadzony w doniczce przy drzwiach ogrodowych zapewnia jesienne owoce o wyjątkowym kształcie i kolorze. O finezyjne zapachy dba także jaśmin, wciskający się w różne zakamarki ogrodu. Zimą ogrodowe trawy zimozielone i półzimozielone paprocie, utrzymują bujność przestrzeni, tworząc malowniczy krajobraz.

South Kensington Gem – metryczka projektu

Lokalizacja: Londyn / Anglia
Projekt: Stefano Marinaz
Typ: ogród prywatny

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!