
Ogród zaprojektowany w 2022 r. przez Justynę Szóstek ze studia Viridarium jest przykładem harmonijnie urządzonej przestrzeni, łączącej kamień z drewnem i korespondującymi z nimi roślinami. Spore nasłonecznienie działki determinowało wybór nasadzeń. Nie brakuje tu bylin, traw ozdobnych i sporej ilości roślin zadarniających.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ogród w Poznaniu od MALA Studio
Schemat ogrodu z kamiennymi ścieżkami
Ogród z kamiennymi ścieżkami otoczony jest metalowym ogrodzeniem, które w wielu miejscach jest przesłonięte przez bujne i wysokie rośliny, dodatkowo wzmacniającymi poczucie prywatności. Ogród jest połączony z tarasem, co tworzy spójną przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu. Nieopodal tarasu znajduje się altana wykonana z drewnianych lameli, które kolorystycznie komponują się z jesiennymi brązami rabat. Altana stanowi przyjemne schronienie przed słońcem i jest dodatkową strefą wypoczynku. Zawieszony w niej został hamak, jest się też sporo miejsca do postawienia leżaków. Do altany przylega antracytowa pergola, postawiona nad żwirowym placem. W tej części ogrodu rozciąga się też równy i zadbany trawnik.




Roślinność ogrodu z kamiennymi ścieżkami
Dużą rolę w tworzeniu aranżacji przestrzeni odgrywa kamień, który wykorzystano do wyłożenia ścieżek. Duże, płaskie skały stanowią ozdobę ogrodu i tworzą kontrast z miękkim trawnikiem, kolorystyką współgrając z kolei z altaną. Kamienne ścieżki poprowadzone są pomiędzy rabatami obsadzonymi bylinami i trawami ozdobnymi. Rosną tu jeżówki, hortensje, rozplenice, ostnice oraz rośliny zadarniające, które doskonale znoszą kamieniste podłoże i spore nasłonecznienie. To urozmaicenie roślinności dodaje ogrodowi tekstury, kolorów i aromatów, co sprawia, że jest on ciekawie urozmaicony przez cały sezon.




Ogród z kamiennymi ścieżkami – metryczka projektu
Lokalizacja: Polska
Projekt: Viridarium Justyna Szóstek
Typ: ogród prywatny
Rok: 2022
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Komentarze