kızılay odtülüler dershane

Konkursy

Kolory które budzą wnętrza. Konkurs marki Cerames

Marka Cerames od ponad 15 lat oferuje na polskim rynku najpiękniejsze artykuły wyposażenia wnętrz z dalekich stron świata. Wszystkie produkty łączy jedno wielobarwna kolorystyka. I właśnie ona jest tematem przewodnim konkursu pt. Kolory które budzą wnętrza. Zapraszamy wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków projektowanie do zaprojektowania dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania wyjątkowej przestrzeni architektonicznej. Pula nagród wynosi 25 tys. złotych.

Marka Cerames od ponad 15 lat oferuje na polskim rynku najpiękniejsze artykuły wyposażenia wnętrz z dalekich stron świata. Wszystkie produkty łączy jedno wielobarwna kolorystyka. I właśnie ona jest tematem przewodnim konkursu pt. Kolory które budzą wnętrza. Zapraszamy wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków projektowanie do zaprojektowania dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania wyjątkowej przestrzeni architektonicznej. Pula nagród wynosi 25 tys. złotych.

Odkrycia współczesnych nauk o człowieku sprawiają, że mechanizmy pozytywnego odbioru przestrzeni przez użytkowników architektury coraz częściej definiuje się przez pryzmat emocji. Są one wywoływane u odbiorców przez procesy psychologiczne często ukryte są gdzieś pod powierzchnią świadomości. Ważną rolę odgrywa w nich kolor, którego rola w badaniach nad percepcją przestrzeni stale rośnie.

Marka Cerames od ponad 15 lat oferuje na polskim rynku najpiękniejsze artykuły wyposażenia wnętrz z dalekich stron świata. Ręcznie robione płytki ścienne, umywalki malowane przez artystów, miedziane lampy i zlewy, wielobarwna ceramika, ręcznie robione elementy dekoracyjne – wszystkie te elementy wyposażenia wnętrz oferowane przez Cerames łączy jedno – wielobarwna kolorystyka.

konkurs cerames

Czekamy na Twój projekt!

Zapraszamy wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków projektowanie do wzięcia udziału w konkursie na projekt dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania różnorodnej, bogatej w niespodzianki i pozytywnie odbieranej przez użytkowników przestrzeni architektonicznej – może być to zarówno wnętrze prywatne, jak i przestrzeń publiczna.
 

Jak wziąć udział w konkursie?

Projekty należy zgłaszać przez stronę cerames.pl/konkurs w postaci wizualizacji, opisu oraz rzutów i widoków zaproponowanych rozwiązań. Mogą to być zarówno przestrzenie już zrealizowane, jak i całkiem nowe pomysły.

Jedynym warunkiem zakwalifikowania ich do oceny przez jury konkursu jest wykorzystanie w propozycjach produktów z oferty Cerames (Pliki cad do pobrania TUTAJ) oraz kolory, które sprawią, że użytkownicy będą zaintrygowani możliwościami ich wykorzystania, a także będą pozytywnie odbierali wykreowaną przestrzeń.

Jury konkursu

OXc2746t2C0biqg1EMMNsKW2M5CY49pqF4lu8Ji3kYsG6iAaprWNcWhDhvyU_bulejpg.jpg

Magdalena Federowicz-Boule, Tremend

Architekt, Prezes i Dyrektor Kreatywna pracowni Tremend, wielokrotnie nagradzanej w międzynarodowych konkursach na przebudowy hoteli m.in. w Paryżu, w Budapeszcie czy na Ukrainie. Autorka cenionych realizacji: Crowne Plaza w Warszawie, Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, Dworca Metropolitalnego w Lublinie, Dworca Łódź Fabryczna czy przedszkola przy ul. Zdrowej w Warszawie.

fjuDkuQH4mzVqQTLhMUClDss3Ob7FILIQMZEvRZajqWWYOj6Hru8R0afvNjy_bule2jpg.jpg

Anna Federowicz, Tremend
Anna Federowicz współwłaścicielka i vice-prezes Zarządu pracowni Tremend, do której dołączyła wraz z zespołem swojej pracowni F.B.T w listopadzie 2021. Ukończyła studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej. Uczestniczyła w wymianie studenckiej „School of Architecture” Uniwersytet w Detroit, Michigan, USA.

KdsfmqOaMNRrcD4GRLxxQsGchj3RYWKIH5KevG81Mq7RIW0DKyVFm75glOXH_milijpg.jpg

Lech Moczulski, Mili Młodzi Ludzie
Jesteśmy grupą projektową, założoną przez Lecha Moczulskiego i Przemysława Nowaka. Projektujemy w różnych skalach - od urbanistyki i budynków, po wnętrza i przedmioty. Dzięki temu możemy oferować kompleksowe rozwiązania. Wyróżnia nas bardzo indywidualne podejście do każdego projektu. Włączamy klientów w proces projektowy, uważnie słuchając ich potrzeb i proponując nieszablonowe rozwiązania. Naszym priorytetem jest troska o środowisko, dlatego projektowanie traktujemy zarówno w kategoriach tworzenia od podstaw jak i przetwarzania i odtwarzania.

LMBtJcTobgk1KfjUSBkXvTzP4GLVLE1ctb3RbddwwZ60BmO0QjZhxXSkZdYJ_sikorajpg.jpg

Jan Sikora, Sikora Wnętrza

Profesor gdańskiej ASP, w 2022 roku otrzymał ponad 10 międzynarodowych nagród za swoje projekty w tym A'Design Award czy Interior Design Award przyznaną w USA. Autor ponad 150 zrealizowanych projektów wnętrz w tym m.in. Stacji Kultura, Seafood Station czy salonu Sylwii Gaczorek w Warszawie. W kraju otrzymał m.in. Nagrodę Architektoniczną Polityki i Bryłę Roku. Przewodniczący i juror kluczowych polskich konkursów m.in. Dobry Wzór, MUST HAVE, Konkurs Koło czy konkursów Samsung.

i5LsxxMhg0LNztsPhQiqsukvRipkthac3lVQ8qjzrOr5dGS58oPTwCgFFNLu_westrychjpg.jpg

Katarzyna Westrych-Pavy, 370studio
Partner w 370studio, architekt i designer. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej na kierunku Architecture for Society of Knowledge oraz Komunikacji Wizualnej na Politecnico di Milano. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kraju i za granicą (Sevilla, Lizbona, Florencja, Mediolan, stypendium w Rzymie). Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, tworzeniu konceptów i budowaniu guest experience. Dba o detale, bo od nich zależy unikalność każdego projektu.

LJoIW8ra91DUqSEZWZEmlEC37tRYBn5HTfdc6tS4JH5w9diIaYdxojcwght7_solojpg.jpg

Krzysztof Sołoducha, Grupa Sztuka Architektury

Założyciel i szef Grupy Sztuka Architektury - 5 portali zajmujących się architekturą współczesną. Wydawca i redaktor książek poświęconych tej dziedzinie. Organizator Plebiscytu Polska Architektura XXL i cyklu konferencji Idee i Technologie. Aktualny I były juror wielu konkursów architektonicznych.

sh4nvaKOFDzzlUQowLsblKi7aOOrd7qpS63SdE7Y5XXvF3sBQAvv0GuFw4Lr_ceramesjpg.jpg

Jan Toczyski, Cerames

Właściciel i twórca marki Cerames, człowiek, który swoją miłość do Meksyku przekuł w działalność zawodową. Otwartość na ludzi i ciekawość świata łączy z analitycznym podejściem do biznesu. Taki konglomerat cech pomógł osiągnąć sukces w handlu z Meksykiem, Marokiem czy Turcją.

Terminy

22 maja 2023 Ogłoszenie konkursu.

15 października 2023 do godz. 23:59:59 Przesyłania prac przez stronę cerames.pl/konkurs.

30 października 2023 Ogłoszenie wyników konkursu.

Nagrody

I nagroda – 15 tys. PLN

II nagroda – 7 tys. PLN

III nagroda – 3 tys. PLN

Nagrody mają formę voucherów na produkty z oferty Cerames (Z puli nagród wyłączone są płytki podłogowe z wyjątkiem płytek cementowych dostępnych od ręki grzejniki, zellige, inne produkty wykonywane na zamówienie)

Więcej informacji o konkursie marki Cermaes znajdziesz na stronie organizatora.

Patroni medialni

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!