Zaproszenia

Warsztaty Mood for wood

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych. To właśnie etap projektowania - przy pomocy narzędzi partycypacyjnych - wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich.

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych. To właśnie etap projektowania - przy pomocy narzędzi partycypacyjnych - wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich. Uczestnicy nie tylko realizują samodzielnie meble - ale decydują także całkowicie o ich formie.  Pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt  są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały,  z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje.

Rusza rekrutacja  na 12 edycję projektu pod hasłem  -Find balance, która odbędzie się w Poznaniu pod koniec czerwca - 18.06-29.06.2023, jej uczestnikami będą studenci i młodzi projektanci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

Edycja Find balance

18.06-29.06.2023

“Find balance!” tak brzmi idiom tegorocznej edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood. 

Ostatnio trudno złapać równowagę. Pandemia, wojna, inflacja i polityka solidnie nami rozkołysały. Na sprawy globalne nie mamy większego wpływu. Równowagę odzyskujemy zatem częściej w mniejszej skali i na własną rękę – w parkach, nad wodą, w lesie. Takie miejsca mogą być jeszcze bardziej przyjazne i atrakcyjne dzięki nietypowym i atrakcyjnym formom małej architektury. Takim jakie od … lat tworzą uczestnicy warsztatów Mood for Wood.  

Czas zatem ogłosić kolejną… edycję warsztatów. Pod koniec czerwca  studenci i młodzi projektanci zajmą się terenem wokół jeziora Maltańskiego w Poznaniu.  W tym roku będzie okazja wypłynąć na dość szerokie wody (choć dosłownie rzecz biorąc – na ich brzegu). Teren wokół jeziora Maltańskiego jest bowiem bardzo rozległy i różnorodny. O wiele nudniej prezentują się za to ustawione przy na nim ławki lub siedziska. Jest ich poza tym za mało. Dlatego w ramach warsztatów powstaną bardzo potrzebne nowe miejskie meble dla sześciu nad maltańskich lokalizacji .

Projektowanie dla maltańskich terenów będzie  szansą na twórcze wpisanie się w bardzo ciekawie i spójnie zaprojektowany kompleks sportowo-rekreacyjny wybudowany w latach 80. XX w. według projektu Klemensa Mikuły. Udane postmodernistyczne formy budynków, pomostów i urządzeń mają szansę stać się inspiracją dla młodych twórców. Może być też przeciwnie: gdy zaproponowane formy staną w kontrze do wyrazistej maltańskiej architektury.

Jakkolwiek się stanie, poznańska Malta zyska nowe atrakcyjne elementy, uczestnicy warsztatów – wyjątkowe praktyczne doświadczenie, a poznaniacy – wygodne meble do łapania codziennej równowagi. Budowanie z drewna – zgodne z duchem zrównoważonego rozwoju – z pewnością pomoże znaleźć różnie rozumiany życiowy balans w jednej z najciekawszych przestrzeni stolicy Wielkopolski.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com . Rekrutacja na warsztaty - kończy się 25 maja. 

Więcej informacji na stronie organizatora: www.moodforwood.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!