kızılay odtülüler dershane

Biznes

Nowa dyrektywa UE dotycząca wody pitnej w przestrzeni publicznej weszła w życie – czy znasz jej założenia i uwzględniasz je w swoich projektach?

Pod koniec 2020 roku Parlament Europejski przyjął dyrektywę regulującą kwestię jakości wody pitnej w krajach Unii Europejskiej, a także mającą na celu zapewnienie dostępu do wody pitnej wszystkim, w szczególności grupom wrażliwym, które do tej pory dostęp do wody miały utrudniony.

Pod koniec 2020 roku Parlament Europejski przyjął dyrektywę regulującą kwestię jakości wody pitnej w krajach Unii Europejskiej, a także mającą na celu zapewnienie dostępu do wody pitnej wszystkim, w szczególności grupom wrażliwym, które do tej pory dostęp do wody miały utrudniony.

Wdrożenie dyrektywy wiąże się z Europejskim Zielonym Ładem, ale także jest odpowiedzią na żądania ponad 1,8 mln Europejczyków, którzy podpisali się pod inicjatywą obywatelską "Right2Water", której celem była poprawa dostępu do bezpiecznej wody pitnej dla wszystkich Europejczyków.

Według wytycznych nowej dyrektywy o numerze 2020/2184 zapewnienie dostępu do wody pitnej wszystkim grupom społecznym ma się to odbywać poprzez instalowanie w budynkach i przestrzeni miejskiej publicznych zdrojów i dystrybutorów wody pitnej. Pomysł publicznych stacji wody jest już w Polsce znany i z sukcesami wdrażany na terenach miast. To sposób lokalnych zakładów wodociągowych do promocji swoich działań oraz swojej wody, a dla włodarzy pomysł na zachęcenie mieszkańców do bycia bardziej eko.

Ponadto bardzo pożądane stają się obecnie sieciowe dystrybutory wody instalowane wewnątrz obiektów i budynków. Do lamusa odchodzą zgrzewki wody butelkowanej czy woda w baniakach – ich zakup i magazynowanie jest kosztowne, konieczne jest wymiana i utylizacja pojemników na wodę, a nieodpowiedni transport i przechowywanie butelek ma niekorzystny wpływ na jakość i smak wody. Stąd wzrost popularności bezbutlowych dystrybutorów wody. Urządzenia te instalowane są w szkołach, w urzędach, przychodniach, obiektach sportowych i biurowcach. Pozwalają pracodawcom spełnić wymogi zapewnienia wody dla pracowników i realnie obniżyć koszty związane z jej zakupem. Teraz także pomogą władzom miejskim sprostać nowym przepisom wynikającym z dyrektywy.

ZDROJOWNIA – Woda na czasie to wiodąca na rynku marka zajmująca się dostarczaniem sieciowych dystrybutorów wody. Jeśli chodzi o rozwiązania do użytku wewnętrznego to liczba dostępnych modeli w jej ofercie jest naprawdę duża. Są urządzenia stojące, nablatowe, czy naścienne. Co istotne część dystrybutorów posiada funkcje chłodzenia i gazowania wody – dla tych wszystkich, którzy preferują jedynie wodę gazowaną. Mając na uwadze obecne realia w ofercie ZDROJOWNI pojawiły się urządzenia bezdotykowe, uruchamiane za pomocą sensora. Ich użytkowanie jest intuicyjne, a przy okazji bardzo bezpieczne.

Przed nami czas zmian i wyzwań. Ale warto zaznaczyć, że nowe przepisy unijne są odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa. Przyczynią się one do poprawy życia a także do polepszenia stanu naszego środowiska naturalnego. Unia daje trochę czasu na dokonanie zmian, ale warto pamiętać, że czas płynie szybko, więc warto korzystać już ze sprawdzonych rozwiązań i korzystać z doświadczeń innych, zatem warto wejść na www.zdrojownia.pl, gdzie można znaleźć wiele ciekawych i praktycznych informacji na temat instalowania bezbutlowych dystrybutorów wody w budynkach oraz w przestrzeni miejskiej. Warto też nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami firmy celem konstruktywnej rozmowy oraz inspiracji.

Więcej na www.zdrojownia.pl.

Artykuł Partnera 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!