kızılay odtülüler dershane

Wydarzenia

Zieleń to życie, wystawa 30.08.-1.09.2013

Wystawa Zieleń to życie zaplanowana jest 30 sierpnia – 1 września 2013 r. Warszawa, Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14.
Podczas wystawy, w sobotę 31 sierpnia odbędzie się Dzień Architekta Krajobrazu.

Wystawa Zieleń to życie zaplanowana jest 30 sierpnia – 1 września 2013 r. w Warszawie, Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14. 

Podczas wystawy, w sobotę 31 sierpnia odbędzie się Dzień Architekta Krajobrazu. Gościem specjalnym będzie Noel Kingsbury, znany brytyjski projektant i ogrodnik, który promuje nurt EKO. Jest autorem ponad 20 książek, z których większość dotyczy komponowania i doboru roślin do naturalistycznych ogrodów i terenów zieleni.   

Podczas ubiegłorocznej wystawy, gościem specjalnym był John Brookes, jeden z najpopularniejszych projektantów ogrodów. Jest autorem ponad 20 książek na temat projektowania i zakładania ogrodów, w tym kultowej „Wielka księga ogrodów”. John Brookes może pochwalić się 50- letnią praktyką i ponad tysiącem zrealizowanych projektów, od małych ogrodów po ogrody krajobrazowe na całym świecie. O swojej pracy, inspiracjach, radach podzielił się z polską dziennikarką, Mają Popielarską.

Zdaniem projektanta, bardzo ważna jest rozmowa z klientem, słuchanie jego potrzeb oraz możliwości finansowe w realizacji projektu ogrodu. Ważna jest lokalizacja – czy są to przedmieścia, miasto czy  wieś. Czy teren jest otwarty czy też w lesie. Ważna jest bryła domu, przy którym ma powstać ogród. Czy jest stylowy czy nowoczesny. Niemniej ważny jest styl wewnątrz domu a także….sami właściciele, ich styl. Przejście i połączenie między wnętrzem a ogrodem jest zdaniem Johna Brookesa bardzo ważne. Wszak do ogrodu wchodzi się z wewnątrz domu, a nie od tylu czy z boku. John Brookes lubi, gdy właściciele sami mówią, co lubią, co myślą a nie pozostawiają koncepcję samemu projektantowi. Projekt to wypadkowa wszystkiego – ludzi, ogrodu, otoczenia i architektury. Projektant radzi, aby każdy, kto myśli o założeniu ogrodu nie spieszył się i nie przesadzał w planowaniu ilości roślin. Najlepiej pomieszkać sezon w nowym domu, zobaczyć skąd głównie wieje wiatr, gdzie jest najzimniej, jak wysoko jest słońce i czy wyłania się zza drzew. Ogród i rośliny potrzebują czasu.

Cały wywiad:

http://www.majawogrodzie.tvn.pl/40,Wywiad-Mai-ze-znanym-projektantem-Johnem-Brookesem,maja-poleca.html  

Dzień Architekta Krajobrazu, sobota 31 sierpnia 2013 r. godz.10.00 – 14.30, sala C, I piętro. Patronem wystawy jest Grupa Sztuka Architektury.

   

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!