kızılay odtülüler dershane

Porady

Modne dodatki z betonu architektonicznego – sprawdź, które na pewno Ci się spodobają!

Beton architektoniczny to materiał plastyczny, z którego wytwarza się nie tylko płyty ścienne, elewacje i meble oraz elementy malej architektury ogrodowej. Coraz śmielej korzysta się z betonu architektonicznego, aby stworzyć dodatki i dekoracje do aranżacji. Po uformowaniu, przedmioty z betonu architektonicznego są niezwykle trwałe.

Beton architektoniczny to materiał plastyczny, z którego wytwarza się nie tylko płyty ścienne, elewacje i meble oraz elementy malej architektury ogrodowej. Coraz śmielej korzysta się z betonu architektonicznego, aby stworzyć dodatki i dekoracje do aranżacji. Po uformowaniu, przedmioty z betonu architektonicznego są niezwykle trwałe.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na beton architektoniczny, nawet jeśli nie urządzamy industrialnego wnętrza?

Większość z nas prawdopodobnie na hasło – dekoracje z betonu zareaguje z dystansem. Beton wydaje się być zarezerwowany do wnętrz bardzo szczególnych. Modernistycznych, pełnych surowego kamienia, szkła i metalu. Takich, w których dominują otwarte, jasne przestrzenie, wielkoformatowe płyty na podłogach i na ścianach. Industrialnych i zdecydowanie minimalistycznych. A co jeśli spodobała nam się piękna betonowa patera, którą chcielibyśmy codziennie widzieć na naszej wyspie kuchennej dzielącej salon od kuchni, a mamy wnętrze zupełnie odbiegające od industrialnego sznytu? Lub co jeśli zapragnęliśmy mieć w naszym wykończonym drewnem domu piękny, płaski, betonowy wazon na kwiaty przypominający skorupę (za takim szaleją nasze redakcyjne koleżanki: sprawdźcie paterę Terra z kolekcji marki Jadar)? Otóż nic nie stoi na przeszkodzie. Akcesoria dekoracyjne z betonu architektonicznego, zarówno tego barwionego, jak i utrzymanego w swoim naturalnym kolorze, mogą doskonale wpasować się w każdego rodzaju wnętrze. Od rustykalnego, przez art deco, aż po dostojny, ale nadal ciepły styl Hampton. Można wprowadzić tego typu dodatki również do modnych ostatnio wnętrz skandynawskich (najlepiej wtedy postawić na akcesoria dekoracyjne z białego betonu architektonicznego).

Beton architektoniczny zamiast kamienia

Dodatki z betonu architektonicznego doskonale sprawdzą się tam, gdzie sprawdziłyby się terakotowe i kamienne elementy. Na przykład, salon i kuchnia zaaranżowane w stylu prowansalskim potrzebują akcesoriów ozdabiających (donic, świeczników, tac, blatów na stolikach, czy meblach kuchennych) o chropowatej, nieidealnie równej naturalnej strukturze. Dobrze też dodatki z betonu architektonicznego sprawdzą się w mieszkaniach i domach, w których dominuje drewno. Drewno na podłodze, parapetach i w obudowie kominka, a do tego biała półka z betonu architektonicznego - to może się udać, jeśli będzie zabarwiona na jasny, ciepły kolor. Stworzy przeciwwagę dla jednolitej kolorystyki w mieszkaniu, ożywi je i tym samym wprowadzi równowagę w stylizacji.

Kubiki z betonu architektonicznego

Jeśli chcemy wyraźniej zaznaczyć obecność tego awangardowego materiału w naszym domu, warto sięgnąć po nieco większe elementy dekoracyjne, takie jak na przykład kubiki. Niektóre z nich mogą posłużyć jako szafki nocne. Gdy ozdobimy je niewielką ilością dobrze dobranych dodatków, takich jak np. prosta w formie roślina doniczkowa lub lampka nocna z widoczną żarówką, albo z abażurem w stonowanej kolorystyce, uzyskamy ciekawe stoliki nocne, które można ustawić po obu stronach łóżka sypialnianego. Kubiki z betonu architektonicznego mogą też stać się elegancką pufą, gdy ozdobimy je miękką poduszką do siedzenia. Co ciekawe, meble i dodatki z betonu architektonicznego bardzo dobrze będą wyglądały razem z tkaninami o mocnych, zdecydowanych kolorach, takich jak antracyt, czy wenge.

Podsumowanie

Dodatki z betonu architektonicznego są doceniane za szlachetność kolorów, stylowy wygląd, ale też za to, że są to ekologiczne produkty. Wytwarzane z naturalnych materiałów, są doskonałą przeciwwagą dla wszechobecnego plastiku. Wiele osób, zamiast kupować po raz kolejny wykonaną z tworzywa sztucznego doniczkę o kolorze lub fakturze imitującej naturalny beton, coraz chętniej stawia na… oryginał. W zamian otrzymują materiał, który nie wypłowieje z czasem, będzie się pięknie starzał, a w razie wyprowadzki nie popęka nam tak łatwo ani nie porysuje się jak plastikowy odpowiednik.

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!