kızılay odtülüler dershane

Zaproszenia

Akustyka w architekturze. II edycja.

Komfort użytkowania przestrzeni w znacznym stopniu zależy od dobrostanu akustycznego. Jak zatem projektować, by akustyka szła w parze z architekturą? Jakim wyzwaniom w tym obszarze architekci stawiają czoła? W trakcie naszej konferencji skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania dla słuchu. Poznamy zarówno teoretyczne podstawy akustyki, jak i praktyczne rozwiązania służące do realizacji budynków, wnętrz i przestrzeni, które dbają o uszy odbiorców. To już 16 e-konferencja z cyklu Idee i technologie w architekturze. Widzimy się 24 listopada 2022 o godz. 9:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.

Komfort użytkowania przestrzeni w znacznym stopniu zależy od dobrostanu akustycznego. Jak zatem projektować, by akustyka szła w parze z architekturą? Jakim wyzwaniom w tym obszarze architekci stawiają czoła? W trakcie naszej konferencji skupimy się na teoretycznych i praktycznych aspektach projektowania dla słuchu. Poznamy zarówno teoretyczne podstawy akustyki, jak i praktyczne rozwiązania służące do realizacji budynków, wnętrz i przestrzeni, które dbają o uszy odbiorców. To już 16 e-konferencja z cyklu Idee i technologie w architekturze. Widzimy się 24 listopada 2022 o godz. 9:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się. 

AuZlOYRx1kKRZpVqPjEWg3zM5PgmUiH6XTWaTYHYYWOJsh4P5SzECPqvLDFc_partnerzyjpg.jpg

 

 

cqqeWZ2SB6D2UyJQGNKuExdBd6a8EUp1i6HNtrWlFtH2tvRjhFu2fN1fhqb6_programjpg.jpg

bHVQRGkXlrSSbGIuVuTyRATpAZQ1oD1Qub6CO8TEvtXbGemTKc1JTv3JQt9i_kijakjpg.jpg

Ochrona Akustyczna w lekkich przegrodach, o konstrukcji drewnianej i stalowej.

Prowadzący: mgr inż. Jarosław Kijak

Key Account Manager; Koordynator ds. budownictwa szkieletowego

a05ZjfLToQfBMPfFr8jTrZe96ws60yxKqIXL93hzWilGeYKK7z41JGpkTq6a_kozlowskijpg.jpg

Projektowanie akustyki i technologii wielofunkcyjnych obiektów widowiskowych

Prowadzący: dr inż. Piotr Z. Kozłowski

Wykładowca Katedry Akustyki, Multimediów i Przetwarzani Sygnałów Politechniki Wrocławskiej. Założyciel i główny projektant w PAK Pracownia Akustyczna Kozłowski (www.akustyczna.pl) odpowiedzialnej za projekty technologiczne (ochrona przeciwdźwiękowa, akustyka wnętrz, nagłośnienie, oświetlenie, mechanika) dziesiątek obiektów widowiskowych w tym m.in.: NOSPR (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach), Opera Wrocławska, Opera na Zamku w Szczecinie, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Teatr Rozrywki w Chorzowie, sale koncertowe akademii i szkół muzycznych, … i wielu innych. Konsultuje warstwę akustyczną i dźwiękową spektakli.

EmFfzGbVvfdJc6A0eMoY0vIlOwwH31EfPApqkq33NfBJvvIw5PJIXDfiCl4F_lukasiakjpg.jpg

Komfort akustyczny we wnętrzach publicznych – możliwości filcu Muracoustic

Poruszane zagadnienia:

1. Muraspec + akustyka = Muracoustic, ekologiczne panele PET do poprawy komfortu akustycznego

2. Filc Muracoustic – charakterystyka materiału, możliwości produktu (dostępne wzory, indywidualne tłoczenia)

3. Przykłady zastosowania w przestrzeniach komercyjnych (biura, sale konferencyjne).

Prowadząca: Barbara Łukasiak, Muraspec Sp. z o.o
Dyrektor handlowy Muraspec Sp. z o.o (producent tapet obiektowych), hotelarz, międzynarodowy doradca inwestycyjny w branży wnętrzarskiej.  Od 2013 roku Barbara Łukasiak jest Dyrektorem Handlowym w firmie Muraspec Sp z o.o. (producent tapet obiektowych). Oprócz prowadzenia działalności handlowej oraz intensywnej pracy szkoleniowej i edukacyjnej (targi branżowe, warsztaty, prezentacje dla hotelarzy, projektantów wnętrz i dekoratorów), na co dzień wspiera i inspiruje architektów w ich codziennej pracy projektowej. Długoletnie doświadczenie w pracy w sektorze hotelarskim sprawia, że całym sercem wspiera projekty, które stawiają na jakość i indywidualizm.

JBiPYFv75C19ZaiHAHHutouKepcHjtZlAj6mf1akIPsGXDynBnnxD0V8czho_sadlowskajpg.jpg

Akustyka wnętrz w obiektach służby zdrowia – aktualne wymagania oraz wpływ na pacjentów i personel

Prezentacja poruszy temat akustyki pomieszczeń w obiektach służby zdrowia wraz z przeglądem badań na temat wpływu hałasu na pacjentów oraz personel. Wyjaśnione zostaną podstawowe pojęcia związane z akustyką wnętrz, tj. chłonność akustyczna, pogłos i zrozumienie mowy. Ponadto przedstawione zostaną wymagania obowiązującej normy pogłosowej PN-B-02151-4:2015-06.

Prowadząca: Monika Sadłowska

Absolwentka wyższych studiów magisterskich Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Członek Stowarzyszenia „Komfort Ciszy”. Od ponad 5 lat związana z firmą Ecophon, która specjalizuje się w kształtowaniu akustyki pomieszczeń w obiektach użyteczności publicznej. Współpracuje z architektami oraz inwestorami przy projektach związanych z szeroko pojętym segmentem służby zdrowia, pomagając w tworzeniu odpowiedniego komfortu akustycznego w tych obiektach. Wspiera działania mające na celu zwiększanie świadomości odpowiedniej akustyki w budynkach.

kT33a8QKlYGMupwGgROzhbn66x9Lisr7BXGnPt1Cnz8Rugo7hgzXr56XDgjF_salaganjpg.jpg

Aparatura pomiarowa do akustyki budowlanej

Prezentacja będzie zawierała opis profesjonalnej aparatury pomiarowej firmy Svantek oraz jej partnerów handlowych wykorzystywanej przy pomiarach z zakresu akustyki budowlanej. 

Prowadzący: Karol Sałagan, Svantek

W Svantek od 13 lat, aktualnie manager regionalny odpowiadający za sprzedaż i wsparcie partnerów na terenie Polski.

JWIoUZCj4SBz0d14yi4mr8LmiLQ60Z5L4rF4gWCCWqZA8wdpPw5MfLTA6VuT_kwapiszjpg.jpg

Jak zapewnić komfort akustyczny w budynku mieszkalnym

Poruszane zagadnienia:
- Hałas a człowiek
- Rodzaje hałasów (pogłosowy, instalacyjny,…)
- Podstawowe wskaźniki (R,L,…)
- Podstawowe wymagania
- Błędy w wykonawstwie
- Budownictwo mieszkaniowe – co nam przeszkadza
- Rozwiązania, które poprawią izolacyjność.

Prowadzący: Henryk Kwapisz

Ekspert Stowarzyszenia „Komfort Ciszy” i jego wieloletni prezes. Aktywnie uczestniczy w konsultacjach nowych aktów prawnych, w tym zrównoważonego budownictwa i akustyki. Jest magistrem budownictwa, pracował w biurach projektów i na budowach, zdobywając doświadczenia praktyczne i uprawnienia budowlane w zakresie projektowania i prowadzenia budów. Prowadzi wiele szkoleń, występuje na konferencjach jako prelegent i panelista. Aktywnie wspiera działania zmierzające do popularyzowania zagadnień komfortu akustycznego w polskiej architekturze i budownictwie. Współpracuje z wyższymi uczelniami w Polsce.  Jest członkiem kilku komitetów technicznych PKN w tym KT 253 ds. Akustyki Architektonicznej. Jest autorem i współautorem ponad 60 poradników i publikacji w specjalistycznych wydawnictwach z zakresu poprawy jakości budownictwa w Polsce.

G7YMDFOiahGfadGfw3x3537gSdDcfz3RGJWXauVgQrpFGY8akfcmnt9IvjZv_zakonczeniejpg.jpg

Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na pytania i odpowiedzi.

Patroni medialni

 

   

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!