kızılay odtülüler dershane

Konkursy

Konkurs „Design Wood Challenge”

Konkurs skierowany jest do studentów uczelni wyższych studiów I i II-stopnia oraz
studiów jednolitych kierunku Architektura, Budownictwo oraz Architektura Krajobrazu

Konkurs „Design Wood Challenge ”skierowany jest do studentów uczelni wyższych studiów I i II-stopnia oraz
studiów jednolitych kierunku Architektura, Budownictwo oraz Architektura Krajobrazu. Konkurs ma charakter jednoetapowy, otwarty i ogólnopolski.

 „Chcąc wyjść naprzeciw seniorom, które w trudnym czasie pandemii najbardziej odczuły zachwianie relacji i kontaktów społecznych, Grupa Burkietowicz sp. k. stworzyła konkurs „Design Wood Challenge”. Jest on kierowany do studentów każdego roku architektury, budownictwa oraz architektury krajobrazu. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. złotych.

Przedmiotem Konkursu jest stworzenie projektu koncepcyjnego małego aktywatora społecznego, który umożliwi osobom starszym ponowną integrację z najbliższą społecznością.  Ponadto zależy nam by nawiązywał do tradycji poprzez wykonanie go w dużej mierze w technologii drewnianej. Doświadczenie seniorów zdobywane na przestrzeni lat oraz ich ogrom wiedzy wynikający z długiego życia sprawia, że pełnią w społeczeństwie bardzo ważną rolę. Są świadkami historii i z dumą przekazują tradycje. Właśnie z tradycją, długowiecznością i wytrzymałością kojarzy nam się drzewo. Korzenie pamiętają wydarzenia z przeszłości i są solidną podstawą. Wzrastanie odzwierciedla przebieg życia człowieka, a gałęzie i liście w koronie obrazują jego rozwój. Ideą tegorocznej edycji jest powrót do korzeni.”

Celami Konkursu są:
1) zaprojektowanie elementu/obiektu małej architektury (zewnętrznej lub wewnętrznej) przeznaczonej do integracji społecznej seniorów,
2) wyjście naprzeciw osobom starszym, które w czasie pandemii najbardziej odczuły zachwianie relacji i kontaktów społecznych,
3) poprawa sytuacji osób starszych, szczególnie tych zamieszkujących obszary wiejskie i małe miejscowości, których wykluczenie i marginalizacja, spowodowane ograniczeniami, obecne są w ich codziennym życiu.

Pula nagród: 20 tys. złotych

Termin rozpoczęcia rejestracji: 12.09 – 14.10.2022
Termin składania prac: 14.10 – 11.12.2022

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora: https://burkietowicz.pl/design-wood-challange/

Konkurs „Design Wood Challenge”

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!