ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Trendy

Książka: Podstawy Projektowania Zabudowy Potoków Górskich

Woda, jako jedna z sił przyrody skoncentrowała się w ciekach wodnych, poczynając od ich źródeł poprzez potoki górskie i rzeki, aż do morza. Jest ona groźnym żywiołem, ale jest też niezbędna do egzystencji człowieka i dlatego, mimo zagrożeń jakie stwarza, większość skupisk ludzkich jest położonych w bezpośrednim sąsiedztwie rzek i potoków. Występujące często wezbrania niszczą koryta cieków, ziemie uprawne oraz zabudowę i infrastrukturę doliny.

Woda, jako jedna z sił przyrody skoncentrowała się w ciekach wodnych, poczynając od ich źródeł poprzez potoki górskie i rzeki, aż do morza. Jest ona groźnym żywiołem, ale jest też niezbędna do egzystencji człowieka i dlatego, mimo zagrożeń jakie stwarza, większość skupisk ludzkich jest położonych w bezpośrednim sąsiedztwie rzek i potoków. Występujące często wezbrania niszczą koryta cieków, ziemie uprawne oraz zabudowę i infrastrukturę doliny. Podjęcie działań technicznych w ścisłym powiązaniu z wymogami ekologii jest na tych obszarach koniecznością.

Z uwagi na duże utrudnienia w zdobyciu odpowiednich informacji i wzorców omówiono podstawowe założenia regulacji liniowej wraz z obliczeniami oraz sposób wykonania wymaganych załączników projektu.

Podano też sposoby obliczeń hydrologicznych służących do określania przepływów o zadanym prawdopodobieństwie pojawiania się, będących podstawą do wymiarowania systemów regulacyjnych i obiektów hydrotechnicznych. Wywody te uzupełniono zestawieniami tabelarycznymi potrzebnych współczynników i przykładami obliczeń. Zamieszczono także tabele i przykłady wymiarowania elementów budowli, a część końcowa zawiera rysunki konstrukcyjne budowli i ich elementów składowych oraz popularne typy ubezpieczeń.

Więcej informacji o książce w naszej księgarmi KSA24:  Podstawy projektowania zabudowy potoków górskich

Książka: Podstawy Projektowania Zabudowy Potoków Górskich

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!