ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Konkursy

Wyniki konkursu na przebudowę i rewaloryzację promenady prowadzącej do mola w Brzeźnie

9 czerwca br. poznaliśmy wyniki studialnego, jednoetapowego konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy i rewaloryzacji promenady prowadzącej do mola w Gdańsku Brzeźnie, którego celem miało być między innymi pogodzenie różnorodnych potrzeb — zarówno mieszkańców, jak i turystów oraz dostosowanie przestrzeni do zmiennej intensywności użytkowania związanej z sezonowością nadmorskiego miasta.

W dniu 9 czerwca 2022 zostały ogłoszone wyniki studialnego, jednoetapowego konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przebudowy i rewaloryzacji promenady prowadzącej do mola w Gdańsku Brzeźnie. 

W odpowiedzi na zaproszenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni do wzięcia udziału w konkursie nadesłano pięć projektów. Obradom sądu konkursowego, z udziałem autorytetów naukowych w dziedzinie urbanistyki i architektury oraz władz miasta, przewodniczył prof. Piotr Lorens – Architekt Miasta Gdańska. Po szczegółowym omówieniu i przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń eksperci wskazali trzy prace.

I nagroda -  Pracownia architektury Opaliński z Krakowa 

Innowacyjność, dostępność i jakość

- Zwycięska praca wyróżnia się spójną, nowoczesną estetyką i zupełnie nowym sposobem ukształtowania promenady – mówił podczas briefingu przewodniczący sądu konkursowego, prof. Piotr Lorens. - Praca stanowi bardzo dobry punkt wyjścia do opracowania finalnego projektu i daje szanse na zrealizowanie jak najlepszego rozwiązania odpowiadającego na potrzeby głównej promenady prowadzącej do mola w Brzeźnie. Jak dodał prof. Lorens, jest to spójna praca, która jednocześnie będzie wymagała przemyślenia rozwiązań dotyczących strefy wejściowej na samo molo. - Konkurs miał charakter studialny, ale dzięki temu Gdański Zarząd Dróg i Zieleni ma szanse na przystąpienie do rozmów z zespołem autorskim, który udowodnił, że ma ciekawy, nowoczesny pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni – podkreślił przewodniczący sądu konkursowego.


Wyniki konkursu na przebudowę i rewaloryzację promenady prowadzącej do mola w Brzeźnie
fot. GZDiZ (https://gzdiz.gda.pl/aktualnosci/nowoczesna-i-efektowna-wizja-promenady-do-mola-w-brzeznie,a,5492)
 

II nagroda - dla Pawła Pacaka (Mniów), Rafała Kumańskiego (Micigózd) i Macieja Malarza (Sobienie Jeziory)

Wyróżnienie - dla Karoliny Kaszyńskiej i Wojciecha Kuczyńskiego z Warszawy

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!