ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Zaproszenia

Warsztaty: Bioróżnorodność i woda w mieście

Aleksandra Wrona oraz Michał Kornacki zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu, skierowanym dla studentów oraz młodych absolwentów kierunków związanych z szeroką pojętą urbanistyką.

Aleksandra Wrona oraz Michał Kornacki zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu, skierowanym dla studentów oraz młodych absolwentów kierunków związanych z szeroką pojętą urbanistyką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezentacja online: Wspólny dziedziniec w Poznaniu. Przestrzeń do odpoczynku i zabawy

Przed jakimi wyzwaniami stoją obecnie miasta? Czy jest jeszcze miejsce dla przyrody w mieście? Podczas warsztatów prelegenci postarają się odpowiedzieć na te pytania. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest bioróżnorodność w mieście i w jaki sposób można ją zapewnić.

Spotkanie rozpocznie się pod IKM, a następnie odbędzie się spacer śladami bioróżnorodności w Gdańsku. Zwrócona zostanie uwaga na to jak miasto radzi sobie z tym problemem. Następnie spotkanie przeniesie się do Sieni IKM, gdzie omówione zostaną pomysły w jaki sposób wspierać miejską bioróżnorodność. 

O organizatorze:

Aleksandra Wrona – doktorantka w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Realizuje badania dotyczące urban economics, współczesnych teorii rozwoju miast oraz włączania mieszkańców w procesy decyzyjne. Członkini RSA. Stypendystka NAWA. Odbyła staż naukowy w Rotterdam University of Applied Sciences. Organizatorka różnych wydarzeń akademickich. Prelegentka na licznych międzynarodowych konferencjach i warsztatach, m.in.: w Gran Sasso Science Institute we Włoszech czy Universidad Politécnica di Madrid. Prowadziła zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego. Kierownik projektu badawczego pt.: Gospodarka innowacyjna w świetle idei productive city. Project manager w firmie koordynującej edukacyjne projekty unijne. Redaktor portalu Urbnews.pl. Współautorka i kierownik projektu Młodzi Urbaniści. Hobbistycznie zajmuję się fotografią mobilną.

Michał Kornacki – inżynier architekt, student drugiego stopnia kierunku Architektura na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, członek koła naukowego Hulaj Urban Squad, które zajmuje się szeroko pojętą mobilnością i urbanistyką. Obecnie pracuje nad tematem dyplomu magisterskiego, studiując wiedzę na temat mobilności, suburbanizacji i rozwiązań przestrzenno-funkcjonalnych dla południowych dzielnic Gdańska. Wyróżniony w konkursach na zagospodarowanie terenów ulicy Partyzantów w Gdańsku oraz zagospodarowanie terenów wokół murów miejskich w Pasłęku. Prowadzący warsztaty dla dzieci na temat ekologii w architekturze i urbanistyce w Wejherowskim Centrum Kultury. Od 5 lat organizuje festiwal Open House w Gdańsku i Gdyni i uczestniczy w nim. Uczestnik warsztatów w ramach projektu Młodzi urbaniści o architekturze. Pracownik biura architektonicznego Arch-Deco w Gdyni. 

Projekt jest realizowany w ramach programu Otwarty IKM. Jest to program, który stwarza możliwości do realizacji inicjatyw kulturalnych, społeczno-kulturalnych i edukacyjno-kulturalnych dla mieszkańców Gdańska ze wsparciem Instytutu Kultury Miejskiej.

Więcej informacji na stronie organizatora:

https://www.facebook.com/events/664956427908677?active_tab=about

Warsztaty: Bioróżnorodność i woda w mieście
fot. materiały organizatora

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!