
Geometryczne kształty, podniesione rabaty i altana umieszczona w centralnym punkcie działki. Tak w kilku słowach można opisać średni ogród za domem, który zaaranżowany został w podkarpackiej Ławnicy. Projektanci z firmy Ogrody Mielec postawili na ogród wielostrefowy, którego poszczególne segmenty oddzielone zostały od siebie nieschematycznymi liniami.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowoczesne siedlisko pod miastem
Strefa odpoczynku i rekreacji w średnim ogrodzie za domem
Główny punkt ogrodu stanowi altana z dużymi prześwitami, wykonana z ażurowych drewnianych paneli. Dzięki sporej ilości światła, które przechodzi do jej wnętrza, stanowi ona dobre miejsce dla wzrostu roślin, które zostały zasadzone w wysokich donicach. Płaski dach konstrukcji pozwala na spędzanie w altanie czasu nawet podczas deszczu i chroni jednocześnie ustawione w środku meble. Częścią średniego ogrodu za domem przeznaczoną do rekreacji jest również sporej wielkości równo przystrzyżony trawnik, położony nieopodal altany.


Wielofunkcyjny ogród w Ławnicy i jego roślinność
Nasadzenia, które stanowią jeden z ważniejszych elementów średniego ogrodu za domem, zostały przemyślane w sposób kompleksowy i współgrający ze sobą. Na działce zasadzono sporo ozdobnych roślin iglastych oraz kwitnących bylin. Zostały one rozlokowane w różnych miejscach: pod ogrodzeniem, przy altanie czy też wzdłuż ścieżek. Średni ogród za domem posiada zróżnicowane nawierzchnie, które nawiązują do natury. Znalazły się w nim zarówno ścieżki wyłożone naturalnymi kamieniami, jak i plac wysypany grysem, na którym swobodnie ułożono sporej wielkości polne kamienie. Podniesione rabaty obramowano drewnianymi belkami lub murkami wykonanymi z cegły elewacyjnej. Wśród kwitnących nasadzeń w średnim ogrodzie za domem można znaleźć juki, wrzosy i drobne kwiaty typowe dla rabat.


Wielofunkcyjny ogród w Ławnicy – metryczka projektu
Lokalizacja: Ławnica / Polska
Projekt: Ogrody Mielec
Typ: ogród prywatny
Rok budowy: 2020
Zdjęcia: Ogrody Mielec (http://ogrodymielec.pl/realizacje.html)

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Komentarze