ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

HOT

Park wiejski w Niewodnikach

Tworzenie terenu rekreacyjnego od podstaw daje nie tylko spore możliwości, ale jest także sporym wyzwaniem. Umiejętne rozplanowanie przestrzeni wpłynie na późniejszy odbiór terenu i zadowolenie osób z niego korzystających. Nowy park wiejski powstał niedawno w Niewodnikach na Opolszczyźnie, na terenie który gmina otrzymała kilka lat temu otrzymała od Agencji Nieruchomości Rolnych. Projekt nowego parku wiejskiego w Niewodnikach stworzyła firma Creed Sp. z o.o. Mateusz Szczygielski ze Strzelec Opolskich.

Tworzenie terenu rekreacyjnego od podstaw daje nie tylko spore możliwości, ale jest także sporym wyzwaniem. Umiejętne rozplanowanie przestrzeni wpłynie na późniejszy odbiór terenu i zadowolenie osób z niego korzystających.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rewaloryzacja zieleni w ogrodzie dworskim w Wielkich Chełmach

Nowy park wiejski powstał niedawno w Niewodnikach na Opolszczyźnie, na terenie który gmina otrzymała kilka lat temu otrzymała od Agencji Nieruchomości Rolnych. Projekt nowego parku wiejskiego w Niewodnikach stworzyła firma Creed Sp. z o.o. Mateusz Szczygielski ze Strzelec Opolskich.

Park wiejski w Niewodnikach
Park wiejski w Niewodnikach

Ochrona bioróżnorodności w parku wiejskim

Część środków pozyskanych w celu utworzenia parku wiejskiego w Niewodnikach pochodzi z funduszy unijnych. Ponad 2,5 hektarowy obszar służy nie tylko ochronie bioróżnorodności, ale też rekreacji. W pobliżu przebiega starorzecze Odry i rosną Bory Niemodlińskie. Gatunki drzew, jakie wybrano do zasadzenia w parku wiejskim nawiązują do tych obszarów, dostosowane też zostały do warunków glebowych. Można tam znaleźć platany, lipy drobnolistne, buki, jarzębiny i klony. Sporo jest również krzewów i nasadzeń ozdobnych.

park wiejski w Niewodnikach
park wiejski w Niewodnikach

Park wiejski jako teren rekreacji i edukacji

Ochrona bioróżnorodności w Niewodnikach powiązana jest także z elementem edukacyjnym: w parku wiejskim utworzona została ścieżka edukacyjna poruszająca zagadnienia ekologii, a opiekunami części parku wiejskiego zostali mianowani zarówno mieszkańcy, jak pobliska szkoła i przedszkole. Twórcy terenu stawiają zatem na edukację poprzez opiekę. W parku wiejskim powstało sporo alejek, zamontowano też stojaki na rowery, ławki oraz scenę, która ułatwi organizowanie imprez kulturalnych. Teren parku wiejskiego sąsiaduje bezpośrednio z klubem sportowym, boiskiem i świetlicą wiejską, tworząc wspólnie sporej wielkości kompleks edukacyjno-wypoczynkowy.

Park wiejski w Niewodnikach
park wiejski w Niewodnikach

Park wiejski – metryczka projektu

Lokalizacja: Niewodniki / Polska  
Projekt: Creed Sp. z o.o. Mateusz Szczygielski
Typ: park wiejski
Rok budowy: 2020/2021
Zdjęcia: Materiały nadesłane

park wiejski w Niewodnikach
park wiejski w Niewodnikach

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!