ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Trendy

NIEMAPA MIASTO DOBRYCH ROZWIĄZAŃ

Dlaczego wciąż budowane są betonowe, miejskie place bez drzew, osiedla jednakowych domków czy zbyt nasłonecznione place zabaw? Właściwe projektowanie przestrzeni to ogromna sztuka, ale każdy jest w stanie docenić realizacje, zaprojektowane z myślą o ludziach. Przykłady takich miejsc można szukać na nowej NIEMAPIE MIASTO DOBRYCH ROZWIĄZAŃ - pierwszym przewodniku po interesujących obiektach w całej Polsce.

Dlaczego wciąż budowane są betonowe, miejskie place bez drzew, osiedla jednakowych domków czy zbyt nasłonecznione place zabaw? Właściwe projektowanie przestrzeni to ogromna sztuka, ale każdy jest w stanie docenić realizacje, zaprojektowane z myślą o ludziach. Przykłady takich miejsc można szukać na nowej NIEMAPIE MIASTO DOBRYCH ROZWIĄZAŃ - pierwszym przewodniku po interesujących obiektach w całej Polsce.  

Z tym, że edukacja przestrzenna jest ważna i potrzebna zgodzimy się chyba wszyscy. Bardzo pozytywnie oceniam akcje które jej służą. NIEMAPA jest ciekawym narzędziem, z fajnie opracowaną grafiką. Mam nadzieję, że zostanie wykorzystana w wielu warsztatach, których efektem będzie lepszej jakości otaczająca nas przestrzeń. - mówi architekt - Robert Konieczny. 

Przedstawione w NIEMAPIE przykłady rozwiązań architektonicznych z całej Polski zostały zaprojektowane tak, by służyły mieszkańcom z poszanowaniem przyrody. Przyjazne osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu, dostępna dla wszystkich Szkoła Podstawowa nr 399 w Warszawie czy plac zabaw Kasztanowy Ogród Krakowian to tylko niektóre z miejsc wartych uwagi. Dzięki NIEMAPIE możemy też dowiedzieć się co należy do zadań plastyka miejskiego, urbanisty czy architekta krajobrazu. Przy pomocy tego darmowego przewodnika twórcy (Mamy Projekt) chcą pokazywać jak ważne jest odpowiedzialne projektowanie przestrzeni i że każdy z nas może tę przestrzeń obserwować, rozumieć, a także wpływać na to jak będzie ona wyglądała. Możemy partycypować w społecznych procesach powstawania nowych miejsc, brać udział w konsultacjach, głosować w budżecie obywatelskim, współpracować z sąsiadami czy oceniać proponowane przez miasta pomysły. 

Marzy mi się miasto przyjazne, w którym mogę czuć się bezpiecznie, zdrowo, pielęgnować relacje z bliskimi, czerpać inspiracje i budować dobrostan ze swoją rodziną i naturą. Na naszej najnowszej NIEMAPIE pokazujemy zebrane z całej Polski przykłady rozwiązań, które powodują, że żyje nam się lepiej. Chcemy pokazywać, że to, jak jest zorganizowana nasza przestrzeń, bardzo na nas wpływa, a rozmawianie o tym ze sobą wzajemnie jest kluczem do zmiany. NIEMAPA MIASTO DOBRYCH ROZWIĄZAŃ to narzędzie do takiego dialogu, stworzone przez ekspertów, a ilustrowane przez znakomitego Maćka Blaźniaka ze Studia Ładne Halo - mówi Małgosia Żmijska z kolektywu Mamy Projekt. 

NIEMAPA powstała przy wsparciu Partnerów, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Powszechna edukacja i poszerzający horyzonty dialog na tematy architektury i urbanistyki są bardzo ważne - mówi Anna Kulińska - Członek Krajowej Rady Izby Architektów: Cieszy nas rosnąca świadomość społeczna, ludzie, którzy doceniają swoje otoczenie jako wspólną wartość. Prowadzimy też program edukacyjny “Kształtowanie Przestrzeni”, w którym młodzież między innymi odkrywa, jaką rolę w kształtowaniu przestrzeni odgrywają urbaniści, architekci, władze miasta, a jaką może odegrać każdy z nas - jako mieszkaniec. 20-lecie Izby Architektów RP jest świetną okazją by przez NIEMAPĘ zachęcić nie tylko najmłodszych, ale całe rodziny do troski o naszą wspólną przestrzeń.

Drukowaną wersję NIEMAPY MIASTO DOBRYCH ROZWIĄZAŃ można otrzymać bezpłatnie w Bibliotece Tuvim w Łodzi, w siedzibie Izby Architektów w Warszawie, Muzeum Architektury we Wrocławiu, w Sali Małego Podróżnika w Muzeum Emigracji w Gdyni, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, w wybranych wydziałach UM Tychy oraz Muzeum Miejskim w Tychach. NIEMAPA pojawi się też na wydarzeniach takich jak: 4 Design Days, Budma czy World Urban Forum. 

Wersja cyfrowa dostępna jest na stronie:
https://niemapa.pl/niemapy/miasto-dobrych-rozwiazan/

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!