ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Porady

Kupujemy narożnik do salonu! Jak wybrać model idealny?

Kupując narożnik do salonu, zwykle zwraca się przede wszystkim uwagę na jego wygląd, kolor, materiał obicia oraz to czy mebel pasuje do reszty wnętrza. To jednak niejedyne kwestie, które trzeba rozważyć podczas poszukiwań modelu idealnego. Nie mniej ważny jest komfort użytkowania i funkcjonalność mebla. Jak więc wybrać odpowiedni narożnik? Podpowiadamy!

Kupując narożnik do salonu, zwykle zwraca się przede wszystkim uwagę na jego wygląd, kolor, materiał obicia oraz to czy mebel pasuje do reszty wnętrza. To jednak niejedyne kwestie, które trzeba rozważyć podczas poszukiwań modelu idealnego. Nie mniej ważny jest komfort użytkowania i funkcjonalność mebla. Jak więc wybrać odpowiedni narożnik? Podpowiadamy!

Funkcjonalny narożnik do salonu – jaki powinien być?

Wybierając narożnik do swojego salonu, warto zastanowić się, czy ma on pełnić funkcję wypoczynkową, czy dodatkowo rozkładać się  i służyć jako łóżko. Jeśli mebel ma stanowić przede wszystkim miejsce do wypoczynku, należy wziąć pod uwagę jego rozmiar (liczbę miejsc siedzących) i design, by pasował do wystroju całego wnętrza. Inaczej jednak podchodzi się do wyboru narożnika z funkcją spania.

W takim przypadku, poza wcześniej wspomnianymi kwestiami, warto zwrócić uwagę na sposób rozkładania mebla, jego rozmiar po rozłożeniu (iluosobowy powinien być?), wygodę użytkowania oraz dostępność udogodnień w postaci np. pojemnika na pościel. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie EMPIK: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/meble/narozniki,395345,s.

Narożnik do salonu – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Szukając odpowiedniego narożnika, trzeba również wziąć pod  uwagę rodzaj materiału, z jakiego został wykonany. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku posiadaczy zwierząt czy małych dzieci. Warto postawić na mebel, którego obicie będzie wykonane z wodo- i plamoodpornej tkaniny (czyli hydrofobowej). Jeżeli chcesz, by twój narożnik służył ci latami, wybieraj materiały, które nie ulegają szybkiemu ścieraniu, a także nie płowieją pod wpływem promieni słonecznych. Jednym z bardziej wytrzymałych i łatwych w czyszczeniu jest welur.

Kwestią nie mniej istotną od rozmiaru narożnika będzie jego układ. W mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się ten w kształcie litery L, idealnie dopasowuje się bowiem do ścian i łatwo „wciska” w rogi, co pomaga zaoszczędzić przestrzeń. Duże, przestronne salony natomiast mogą być wyposażone w większe narożniki w kształcie litery U.

Narożnik lewy czy prawy? Który wybrać?

Ostatnią kwestią,  którą trzeba wiedzieć przed zakupem, jest to, czy w twoim salonie lepiej sprawdzi się narożnik lewostronny, czy prawostronny. O tym czy mebel jest lewo czy prawostronny decyduje strona, z której znajduje się krótszy element narożnika; w mieszkaniu powinien zostać umiejscowiony on przy krótszej ścianie. Dłuższy z kolei, powinien być ustawiony na wprost telewizora, jeśli korzysta się z narożnika jak z kompletu wypoczynkowego – wówczas komfort użytkowania będzie optymalny.

Na dłuższej części narożnika zazwyczaj siada rodzina lub przyjaciele, by wspólnie spędzać czas. Z jego krótszej części można z kolei korzystać by komfortowo oddać się lekturze  czy innej formie relaksu. Niewłaściwie dopasowany narożnik może zaburzać estetykę salonu, a jego dłuższy fragment może blokować np. drzwi balkonowe lub przejście między salonem a aneksem kuchennym. Dlatego przed zakupem narożnika warto dokładnie się upewnić, czy interesujący model jest lewo- czy prawostronny, by wybrać mebel odpowiedni do pomieszczenia, w którym planujesz go postawić.

Jeśli nie jesteś pewien, który z nich będzie lepszy, możesz wybrać model uniwersalny, czyli modułowy. To rozwiązanie daje ci możliwość samodzielnego przystawienia krótszej części do dłuższej. Uchwyty montażowe znajdują się po obu stronach mebla, więc możesz wybrać, z której strony powinna znajdować się krótsza część, a w razie potrzeby zmienić jej położenie.

Artykuł sponsorowany

fot. empik.com
fot. empik.com

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!