ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Konkursy

Międzynarodowy konkurs architektoniczny na drewniany pawilon

„Timber Pavilion” to święto drewna jako materiału budowlanego. Zadaniem uczestników konkursu jest wybór miejsca na tymczasowy drewniany pawilon, który miałby służyć za wystawę o drewnie. Pawilon nie powinien przekraczać 50 m2 .

Drewno jest używane w budownictwie od czasu, gdy prehistoryczny człowiek po raz pierwszy wyrwał drzewa, aby stworzyć schronienie. I chociaż w ostatnich dziesięcioleciach w budownictwie dominują takie materiały jak beton czy stal to można dostrzec powracającą popularność drewna. Jest jednym z najbardziej zrównoważonych i łatwo dostępnych materiałów budowlanych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:  Premiera książki: Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard - dyskusja

Drewno jest jednym z najbardziej zrównoważonych i łatwo dostępnych materiałów budowlanych. Jest również niezwykle elastyczne, dzięki czemu można je łatwo obrabiać z dużą dokładnością. Jest również lżejsze i łatwiejsze w transporcie, co zmniejsza koszty i czas budowy, a jednocześnie zapewnia ciekawą estetykę

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

„Timber Pavilion” to święto drewna jako materiału budowlanego. Zadaniem uczestników konkursu jest wybór miejsca na tymczasowy drewniany pawilon, który miałby służyć za wystawę o drewnie. Pawilon nie powinien przekraczać 50 m2.

Celem tymczasowego pawilonu jest poznanie historii i zalet drewna jako materiału budowlanego, przesuwanie granic jego wykorzystania oraz podkreślenie wszechstronności i trwałości. Jury będzie poszukiwać projektów, które w nowatorski sposób podchodzą do wykorzystania drewna w swoich projektach, dlatego kreatywne myślenie jest najważniejsze.

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych.  Nie są wymagane kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektowe mogą być opracowywane indywidualnie lub przez zespoły (maksymalnie 4 członków zespołu).  Wszystkie informacje przesłane przez uczestników muszą być w  języku angielskim . 

Nagrody:

Pula nagród: 6000 €

Terminy:

Data zakończenia rejestracji: 27 KWIETNIA 2022
Termin składania projektów: 08 CZERWCA 2022
Ogłoszenie zwycięzców: 13 LIPCA 2022 

Więcej informacji na stronie organizatora:
https://architecturecompetitions.com/timberpavilion/

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!