Zapraszamy na konferencję Re:use. Renowacje i adaptacje w architekturze, podczas której przyjrzymy się zagadnieniu z możliwie wielu stron oraz poznamy praktyczne narzędzia służące do realizacji idei recyklingu w architekturze. Widzimy się 25 listopada 2021 o godz. 10:00. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy się zarejestrować.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zielona ściana na fasadzie hotelu Nobu
Wskaźnik śladu węglowego stosuje się do wyliczenia poziomu ekologiczności inwestycji budowlanej. Najlepszym sposobem na jego obniżenie jest powstrzymanie się od konsumpcji i wykorzystywanie rzeczy używanych. Re:use jest więc najwyższą formą afirmacji zrównoważonego rozwoju, a dzięki takiemu myśleniu renowacje i adaptacje istniejącej substancji budowlanej nabierają zupełnie innego sensu, jako świadectwo odpowiedzialności i przywiązywania wagi do pozostawienia świata w możliwie najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń.
Harmonogram:
10:00 – 10:30 - Piotr Orzeszek, Przebudowa Placu Matejki w Krakowie
10:30 – 11:10 dr inż. arch. Łukasz Urbańczyk - Zagadnienia termomodernizacyjne w obiektach poddawanych renowacji – prawo i rzeczywistość
11:10 – 11:50 – Remmers - Technologia Remmers w renowacji budowli
11:50 – 12:30 – Mili Młodzi Ludzie – Lech Moczulski – Odpady jako materiał budowlany. Projektowanie z dobie zmian klimatycznych.
12:30 – 12:40 – Przerwa
12:40 – 13:20 – PKIG - Digitalizacja zabytków - skanowanie 3D w sakli mikro i makro.
13:20 – 14:00 – Mikołaj Gomółka, Emerytura miasta, emerytura budynku. Adaptacja historycznej substancji jako metoda utrwalania tożsamości terenów zdegradowanych.
14:00 – 14:50 – Kajetan Sadowski, Operacyjny i wbudowany ślad węglowy poddawanych renowacji budynków z wielkiej płyty.
Jakub Onyszkiewicz, Szanse i zagrożenia przy modernizacji budynków z wielkiej płyty.
|
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Komentarze