kızılay odtülüler dershane

Ekologia

Zielona ściana

Niecodzienna realizacja - 15-metrowa zielona ściana powstała w lobby Generation Park Y.

Niecodzienna realizacja w lobby Generation Park Y. Powstała 15-metrowa zielona ściana złożona z z kilku tysięcy żywych roślin.

Żywe rośliny

Zielona ściana osiąga wysokość 15 metrów i długość równą 22 metrom. Cała aranżacja składa się z ponad 6000 sztuk roślin. Są to przede wszystkim filodendrony, paprocie, monstery, anturia, skrzydłokwiaty czy aglonemy. Zielona ściana jest inspirowana naturą. Wyselekcjonowane rośliny posiadają unikalne cechy - czy to w zakresie oczyszczania powietrza, produkcji tlenu czy absorpcji lotnych związków organicznych. Codziennie produkują wystarczającą ilość tlenu, by 150 osób mogło z niego korzystać przez 24 godziny. Wybór tych roślin pozwala im swobodnie rosnąć w biurowcu. 

Zielona ściana

Dobór roślinności

Pod uwagę brane były relacje między poszczególnymi gatunkami. W tak wyselekcjonowanej grupie, rośliny częściej utrzymują wyższą wilgotność powietrza, dzięki czemu rośliny rosną zdrowiej, są mniej podatne na choroby, łatwiej opierają się szkodnikom i lepiej opierają się wszelkim niedogodnościom. Wsród rośliności odnajdziemy wiele urządzań, które są specjalnie dopasowane i w pełni automatyczne. Rośliny otrzymują odpowiednią ilość wody, składników odżywczych i światła.

Zielona ściana

Zielona ściana

Zielona ściana powstała w lobby Generation Park Y. Można podziwiać nie tylko od wewntrz, ale także od zewnątrz, dzięki przeszklonej elewacji budynku.Ściana pozytywnia wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników, przy jednocześnie pięknym i naturalnym wyglądzie.

Zielona ściana

Realizacja: Skanska
Miejsce: Generation Park Y, Warszawa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!