ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Park

Egzotyczny ogród wśród biurowców

Egzotyczny ogród powstał wśród biurowców w Gdańsku.

Na terenie Olivia Business Centre w Gdańsku powstał Egzotyczny Park, w którym pomosty zbudowane są z drewna bambusowego.

Rośliny kontynentalne

Pawilon Olivia Garden obsadzony został 3 tys. roślin z pięciu kontynentów. Otaczają one wnętrze Parku. Znajdziemy tam 150 gatunków roślin, w tym również drzewa. Osiagają one wysokość od 4 do 10 metrów. 
Są tu m.in. bananowce, papaja, kakaowce, palmy, plumerie, mango, fikusy, oleandry, macrozamie, sagowce oraz paprocie drzewiaste. 
Rośliny podzielone są na dwie strefy: mokrą i suchą, w zależności od swoich preferencji. W strefie mokrej znajdują się tropikalne nasadzenia, wokół których stale utrzymywana jest podwyższona wilgotność. Ponadto rośliny były dobierane tak, aby uwzględnić ich wzajemne oddziaływanie na siebie i tworzącą allelopatie.
Egzotyczny ogród wśród biurowców

Rekreacyjna strefa

Powstały pomiędzy budynkami park ma służyć jako cześć rekreacyjna. Jest to otwarta przestrzeń dla każdego. Pracownicy biurowców nie będą jedynymi odwiedzającymi to miejsce. Można odwiedzić Park w czasie przerwy od pracy, przyjść na spacer czy nawet popracować na łonie natury. 

Egzotyczny ogród wśród biurowców

Tropikalne dźwięki

Przestrzeń parku oddziałuje na wszystkie zmysły. Prócz widoku egzotycznych roślin, które można obejrzeć z bliska, a nawet dotknąć czy powąchać, we wnętrzu Parku usłyszymy ptaki i dźwięki dzikich zwierząt, szum wodospadu i szelest wiatru. Te wszystkie elementy jeszcze mocniej oddziałują na nasze zmysły i przenoszą nas w tropikalne klimaty.

Egzotyczny ogród wśród biurowców

Drewno bambusowe

Pomosty w Parku zbudowane są z drewna bambusowego. Bambusowa deska tarasowa to ekologiczny i najtrwalszy materiał. Jest on dostosowany do panujących tam warunków. Ponadto deska tworzy naturalny wygląd drewna egzotycznego. Całość komponuje się i tworzy autentyczny obraz tropików.

Zdjęcia: tarasfactory / Trojmiasto.pl

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!