ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Park

Nowy Park Kolejowy w Krakowie

W 2022 roku powstanie nowy Park Kolejowy w Krakowie! Zobacz projekt!

Miasto Kraków podpisało porozumienie ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe SA dotyczące dzierżawy terenów pod estakadami kolejowymi! A to oznacza, że już w przyszłym roku będziemy mogli odwiedzić nowy park w  mieście - Park Kolejowy.

Ze względu na trwające prace związane z budową estakad, porozumienie zostało podpisane dla 1. etapu parku - od ulicy Kopernika do ul. Grzegórzeckiej - na tym odcinku estakada jest już skończona. Projekt parku kolejowego został opracowany na podstawie konsultacji społecznych oraz wytycznych PKP. W 1. części parku znajdzie się ogród sensoryczny z mnóstwem kwiatów i meblami wypoczynkowymi, kolejowy plac zabaw - z charakterystycznymi krakowskimi stacjami, ogród zabaw dla psów. To wszystko w otoczeniu zieleni. Woda będzie dostarczana roślinom za pomocą systemu nawadniania, który będzie wykorzystywał wodę opadową. Wzdłuż estakady zostanie poprowadzona nowa ścieżka rowerowa! Na elementach konstrukcyjnych estakad znajdą się informacje graficzne dotyczące kolei w Krakowie, Polsce i na świecie. 

– Umowa dzierżawy dotyczy pierwszego odcinka tego terenu, wzdłuż ulicy Blich, od ul. Kopernika do Grzegórzeckiej. Dzięki temu będziemy go mogli zagospodarować w formie zielonego terenu rekreacyjnego, tak jak chcieli tego mieszkańcy w konsultacjach. Mamy już koncepcję zagospodarowania, teraz będziemy skupiali się na wszelkich uzgodnieniach, w tym konserwatorskich. Prace w terenie ruszą w przyszłym roku – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Park Kolejowy będzie nowym miejscem przeznaczonym do rekreacji i wypoczynku. Znajdą się tu m.in. place zabaw, ogrody z małą architekturą, zielone siłownie, skate park i boiska. Oprócz tego powstanie droga rowerowa, która połączy centrum miasta z Bulwarami Wisły.

Żródło: zzm.krakow

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!