Punkt widokowy

Kładka „Długa Luka” zawieszona nad bagnami

Długa Luka jest to kładka zawieszona tuż nad bagnami, mająca swój początek przy  Carskiej Drodze. Prowadzi 400 m w głąb największego na Bagnach Biebrzańskich kompleksu torfowisk niskich.

Długa Luka jest to kładka zawieszona tuż nad bagnami, mająca swój początek przy  Carskiej Drodze. Prowadzi 400 m w głąb największego na Bagnach Biebrzańskich kompleksu torfowisk niskich. Kładkę stanowi drewniany pomost zawieszony ponad powierzchnią bagna, gdzie dzięki pomostom i platformie widokowej znajdującej się na samym jej końcu możemy z bliska oglądać florę i faunę torfowisk niskich.

Kładka Długa Luka

Częstymi gośćmi w pobliżu kładki są łosie, które upodobały sobie to miejsce jako teren ich porannego i wieczornego posiłku. Przy kładce możemy spotkać takie rośliny jak: szachownicę, kaczeńce, turzyce, krwawnicę, storczyki i inne  oraz ssaki i ptaki, które można osobiście ujrzeć lub też zobaczyć ślady ich obecności w postaci wypluwek i odchodów, przy kładce można zobaczyć lub usłyszeć m.in: łosie, gronostaje, lisy, żurawie, wilki, jenoty, rycyki, kszyki, sowy, wszelkie drapieżne ptaki, kulika wielkiego, gęsi i wiele innych.

Kładka Długa Luka

Kładka „Długa Luka” jest znana przede wszystkim z gniazdujących w jej pobliżu wodniczek , jednak aby zobaczyć te małe, rzadkie i pięknie śpiewające ptaki należy wybrać się na kładkę o świcie lub przed zachodem słońca między drugą połową maja a sierpniem.

Długa Luka jest miejscem, od którego zaczyna się przygoda z Bagnami Biebrzańskimi. O każdej porze roku i każdej porze dnia wygląda inaczej i zaskakuje innymi spotkaniami. Nawet gdy nie widać w pobliżu łosia ani nie słychać żurawi, oferuje przyjemność patrzenia na rozległe, otwarte przestrzenie, gdzie przyroda rządzi się swoimi prawami.

Kładka Długa Luka

Wchodząc na ścieżkę nigdy nie wiemy czy za chwilę z brzezin nie wyjdzie łoś, a nad głowami nie przeleci śpiewający kulik wielki albo czy też nie obudzimy swoimi krokami siedzącego przy kładce innego ptaka.

Kładka Długa Luka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!