ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Porady

Narzędzia do pielęgnacji ogrodu – co warto mieć pod ręką?

Sporą część zadań w ogrodzie wykonamy za pomocą narzędzi ręcznych, aczkolwiek w przypadku ogrodu o większej powierzchni, warto zdecydować się na zakup i użytkowanie rozwiązań z własnym zasilaniem – najczęściej elektrycznym. Co konkretnie znajdziemy na rynku?

Pielęgnacja trawnika

Bez wątpienia trawnik to najczęściej pielęgnowany obszar ogrodu. Do jego przycinania przystępujemy najczęściej co kilka dni, ponieważ wtedy zapewniany mu dobre warunki do rozkrzewiania. W użytku możemy natknąć się na 4 rodzaje kosiarek do trawy: elektryczne przewodowe, elektryczne akumulatorowe, spalinowe oraz ręczne. Każde rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony, o czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniego modelu kosiarki. Oprócz wspomnianych wyżej kosiarek, w użyciu są również bardziej poręczne, ale mniej wydajne podkaszarki bądź kosy spalinowe.

Pielęgnacja żywopłotu i krzewów

Kolejna, ważna czynność wykonywana w ogrodzie to sezonowe przycinanie żywopłotu oraz krzewów – w tym również drzewek owocowych. Jakie narzędzia do tego celu wybrać? W praktyce mamy całkiem spory wachlarz możliwości. Jeżeli nie dysponujemy bujną roślinnością na sporym obszarze, wtedy warto zdecydować się na ręczne sekatory, których koszt najczęściej nie przekracza 100 zł.

Odmienną sytuacją jest pielęgnacja mocno zarośniętego żywopłotu, rozciągniętego na długości kilkudziesięciu lub więcej metrów. Wtedy ręczne sekatory z pewnością nam nie posłużą i poleca się wybór sekatorów elektrycznych lub spalinowych. Warto przy tym pamiętać, że wersje przewodowe lub akumulatorowe są co prawda lżejsze od modeli spalinowych, aczkolwiek nie dysponują równie wysoką mocą.

Przycinanie drzewek i gałęzi

Nie wolno zapominać o właściwym przycinaniu gałęzi drzew. Do tego z pewnością posłużą nożyce z długim trzonkiem lub pilarki  łańcuchowe. W przypadku małych gałązek można wykorzystać mniejsze sekatory ogrodowe, mieszczące się w jednej dłoni. Po zakończonej pracy, część ogrodników decyduje się na rozdrobnienie powstałych odpadów za pomocą specjalnych rozdrabniaczy do gałęzi.

Pozostałe narzędzia ogrodowe

Pula narzędzi ogrodowych składa się z dziesiątek lub nawet setek konkretnych typów produktów. Naturalnie im narzędzie jest bardziej specjalistyczne, tym skuteczniej i bezpieczniej przeprowadzimy daną pracę. Dla przykładu o wiele łatwiej będzie nam przyciąć kilka niewielkich gałęzi za pomocą poręcznego sekatora, niż z użyciem ciężkiej, spalinowej pilarki łańcuchowej.

Co jeszcze znajdziemy w sprzedaży? Przede wszystkim różnego rodzaju systemy nawadniania. Od tradycyjnych węży i pistoletów, po ultra wydajne systemy nawadniania kropelkowego. Sadownicy bardzo często korzystają z plecakowych opryskiwaczy, dzięki którym bez trudu mogą rozpylić środki ochrony roślin w sposób bardzo precyzyjny. Profesjonalna pielęgnacja trawnika wymaga z kolei zastosowania specjalnych aeratorów i wertykulatorów.

Czym kierować się przy zakupie?

Skoro wiadomo już jaki rodzaj sprzętu ogrodowego znajdziemy na rynku to sprawdźmy, czym kierować się podczas jego wyboru. Przede wszystkim istotna jest kwestia dopasowania sprzętu do konkretnych potrzeb oraz intensywności robót ogrodowych. Bez sensu okaże się zakup drogiego i profesjonalnego sprzętu, jeżeli pielęgnacją ogrodu zajmujemy się krótko i bardzo sporadycznie. Warto również zwrócić uwagę na producenta sprzętu, ponieważ decydując się na zakup markowych rozwiązań, mamy pewność co do wysokiej jakości i trwałości produktu.

Gdzie kupować sprzęt do pielęgnacji ogrodu? Z korzystnymi ofertami cenowymi spotkamy się przede wszystkim w specjalistycznych sklepach online, np. isprzet.pl. Zamawiając przez Internet mamy możliwość przeglądania tysięcy różnych produktów i to bez wychodzenia z domu. Finalizowanie transakcji online to najczęściej tylko kilka kroków i wygodne formy płatności – w tym raty oraz leasing dla firm. Ponadto nie trzeba obawiać się o fachowe doradztwo, ponieważ tak jak w przypadku wspomnianej platformy, konsultanci najczęściej posiadają spore doświadczenie i doskonale doradzą klientowi w wyborze właściwego produktu.

Tekst promocyjny

Pielęgnacja trawnika

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!