Zaproszenia

Nowoczesne trendy w zarządzaniu wodami deszczowymi w aglomeracjach miejskich

Wprowadzenie wody do przestrzeni miejskiej przynosi korzyści poprzez obniżenie temperatury i zapobieganiu tworzeniu się wysp ciepła. Zapraszamy na webinarium firmy Wavin, które poświęcone będzie nowoczesnym trendom w zarządzaniu wodami deszczowymi w aglomeracjach miejskich.

Powszechna staje się opinia, że miasta powinny działać jak „gąbka”, czyli zatrzymywać wodę deszczową, a następnie ją wykorzystywać. Wprowadzenie wody do przestrzeni miejskiej przynosi korzyści poprzez obniżenie temperatury i zapobieganie tworzeniu się wysp ciepła. Zapraszamy na webinarium firmy Wavin, które poświęcone będzie nowoczesnym trendom w zarządzaniu wodami deszczowymi w aglomeracjach miejskich. Szkolenie odbędzie się 20 maja 2021 o godz. 11:00.

zarządzanie wodami deszczowymi w aglomeracjach miejskich

Jak zarządzać wodami opadowymi?

Wody deszczowe mogą być wykorzystywane do podlewania, mycia itp. Rozwiązania do zagospodarowania wody deszczowej mogą także służyć jako zbiorniki dla korzeni drzew a zdrowe, prawidłowo rozwijające się drzewa w przestrzeni miejskiej dają nie tylko walor estetyczny, ale znacząco wpływają na klimat w miastach. To tylko dwa  z wielu aspektów, które przyświecają firmie Wavin w tworzeniu i wprowadzaniu nowych rozwiązań z zakresu zagospodarowania wody deszczowej.

Program szkolenia

1. Założenia niebiesko – zielonej infrastruktury. Miasto „gąbka” – sposoby    realizacji.
2. Rozwiązania techniczne do retencji i rozsączania wody deszczowej
    - Wavin StormHarvester - Nowe spojrzenie na inteligentne zarządzanie wodą deszczową,
    - Zbiorniki dla drzew  - Wavin Tree Tank.
3. Wytyczne do projektowania zbiorników rozsączających i systemów liniowych.
4. Przykłady rozwiązań.

Prowadząca szkolenie

Agnieszka Wrzesińska, Wavin

Agnieszka WrzesińskaMenadżer Produktu, Wavin Polska

AbsolwentkaPolitechniki Poznańskiej w Poznaniu, kierunku Inżynieria Środowiska.  Z firmą Wavin związana jest od roku 2007, gdzie początkowo pracowała na stanowisku doradcy technicznego, a od roku 2010 pracuje jako menedżer produktu, odpowiadając za wdrażanie, rozwój produktów związanych z zagospodarowaniem wody deszczowej.

Adresaci szkolenia

Szkolenie skierowane jest do architektów, projektantów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowanych tematyką.

Certyfikat udziału w szkoleniu

Certyfikat udziału w szkoleniu mogą otrzymać chętne osoby, które uczestniczyły w transmisji na żywo przez co najmniej połowę spotkania. Czas będzie weryfikowany przez redakcję. Zaraz po zakończeniu webinarium każdy uczestnik otrzyma ankietę do wypełnienia. Na jej podstawie będą wystawiane certyfikaty i wysyłane drogą mailową w formie pdf. Czas wysyłki 14 dni.

Pytania prosimy kierować na adres: marta.artman@sztuka-architektury.pl

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!