ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Ogrody Prywatne

Nowoczesne siedlisko – ogród pod Lublinem

Ten malowniczo położony ogród pod Lublinem zachwyca feerią barw. Architekci zadbali, by bogate i różnorodne nasadzenia na skarpach otulały budynek i duży drewniany taras.

Ten malowniczo położony ogród pod Lublinem zachwyca feerią barw. Architekci zadbali, by bogate i różnorodne nasadzenia na skarpach otulały budynek i duży drewniany taras.

Ogród przy domu w stylu nowoczesnym

Projektowany ogród mieści się w okolicach Lublina, przy podmiejskim siedlisku. Przydomowa zielona przestrzeń zaprojektowana została przez architektów z pracowni Zielone Studio. Aranżacja ogrodu utrzymana została w nowoczesnym stylu – architekci postawili na geometryczne kształty i proste linie, przez co kompozycja wydaje się uporządkowana i czytelna.

W planie ogrodu wyróżnić można poszczególne strefy: reprezentacyjną część frontową, wypoczynkową, rekreacyjną oraz użytkową. Klarowny podział przestrzeni dobrze współgra z nowoczesną bryłą budynku. W projektowanym ogrodzie wszystko ma swoje miejsce, a kompozycja każdej rabaty została dobrze przemyślana, dzięki czemu przebywanie w ogrodzie staje się prawdziwą przyjemnością dla jego użytkowników.

Ogród nowoczesny przydomowy w Lublinie

Duży drewniany taras w nowoczesnym ogrodzie

W prywatnej części ogrodu znajduje się duży, mierzący blisko 100 mkw drewniany taras (link: https://sztuka-krajobrazu.pl/2556/artykul/sposoby-na-interesujacy-taras). Latem to tutaj stoją wygodne meble ogrodowe, a domownicy spędzają wolne popołudnia. Taras otaczają rabaty, których granice wyznaczają murki oporowe przybierające postać nowoczesnych donic. Z tarasu rozciąga się widok na duże połacie trawnika oraz wrzosowisko.

W głębi ogrodu znajduje się plac zabaw dla dzieci. Odpoczywający na tarasie dorośli mogą mieć oko na swoich podopiecznych. Architekci pomyśleli także o użytkowej funkcji ogrodu – spełnia ją warzywnik, gdzie rośliny jadalne sadzone są w dużych drewnianych skrzyniach w formie donic. Wąskie skrzynie umieszczono z dala od domu, przysłonięte murkiem, który oddziela je od kwiatowej rabaty. W ogrodzie pojawiają się także krzewy owocowe, dla których zaprojektowano specjalnie wyznaczony zakątek.

 

ogród w stylu nowoczesnym

Bogactwo kwiatów i roślin w ogrodzie nowoczesnym

Projekt ogrodu wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu – chociaż ogród jest nowoczesny i uporządkowany, można mieć wrażenie harmonii człowieka z przyrodą. Bogactwo i różnorodność nasadzeń zachwyca nie tylko latem. W zależności od strefy ogrodu królują tutaj róże i lawendy, szałwie i rozplenice, liliowce i lilaki, a także trawy ozdobne i hortensje.

Z uwagi na mnogość nasadzeń i dużych połaci trawnika, duże znaczenie miało wprowadzenie systemu, który pozwoliłby na oszczędność czasu poświęconego na pielęgnację ogrodu. W tym celu zastosowano system automatycznego nawadniania oraz automatyczną kosiarkę.

Nowoczesne siedlisko – ogród pod Lublinem – metryczka projektu

typ projektu: ogród przydomowy

inwestor: prywatny

pracownia: Zielone Studio

realizacja: 2019

lokalizacja: okolice Lublina

Nowoczesny ogród przydomowy
Nowoczesny ogród przydomowy

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!