ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Ogrody Prywatne

Mały taras w stylu boho

Zaaranżowany, mały taras latem może pełnić rolę przedłużenia salonu.  Dzięki projektowi pracowni Hadika stał się on małą, wielofunkcyjną oazą zieleni.

Zaaranżowany, mały taras latem może pełnić rolę przedłużenia salonu. Dzięki projektowi pracowni Hadika stał się on małą, wielofunkcyjną oazą zieleni.

Mały taras w stylu boho

Pracownia Hadika to warszawskie biuro projektowe specjalizująca się w zakładaniu ogrodów przydomowych i tarasów. Dziś prezentujemy jeden z ostatnich projektów pracowni – nieduży taras o powierzchni 18 mkw należy do warszawskiego apartamentu. Inwestorom zależało przede wszystkim na stworzeniu przytulnego, bezpretensjonalnego i miłego miejsca do wypoczynku. Miały się tu znaleźć wygodne meble tarasowe oraz duża ilość bujnej zieleni.

Architektka krajobrazu Aleksandra Czerwińska zaproponowała aranżację, która wpisuje się w te założenia projektowe. Nieduży taras stał się prawdziwą zieloną oazą pośrodku wielkiego miasta. Projekt przestrzeni sprzyja relaksowi – pomaga w tym duża ilość roślin, które najlepiej prezentują się latem. Projektowany taras stał się doskonałym uzupełnieniem mieszkania, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Skrawek własnej przestrzeni na świeżym powietrzu docenił każdy, kto w trakcie lock down'u mógł korzystać ze słońca bez wychodzenia z domu.

 

Mały taras- balkon aranżacja

Wielofunkcyjny taras

Projektantka w czytelny sposób wyznaczyła poszczególne strefy tarasu. Tuż za drzwiami balkonowymi znajduje się strefa wejściowa, w której pojawiło się kilka donic z kwiatami. Poza donicami przestrzeń pozostawiono wolną, co umożliwia wygodne wyjście na taras. W dalszej części zaaranżowano mały kącik lunchowy – nieduży stolik wraz z dwoma krzesłami pozwala wygodnie zjeść wspólny posiłek albo napić się kawy.

W najdalszej części tarasu zaplanowano strefę wypoczynkową, w której stanął komplet wygodnych mebli ogrodowych. Modułowe siedziska ustawiono tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i stworzyć wygodne miejsce relaksu nawet w większym gronie. Pojawił się tu również niski stolik kawowy, a całość uzupełnia wszechobecna zieleń.

Mały taras zagospodarowanie

Taras w stylu boho

W projekcie tarasu można zauważyć inspiracje estetyką boho. Zaproponowano orientalne wzory, które są ozdobą dywanika i obrazu zawieszonego ponad stolikiem lunchowym. W aranżacji w stylu boho nie brakuje grubych i przyjemnych w dotyku tkanin – właśnie taką obszyte zostały siedziska w części wypoczynkowej. Szary kolor materiału dobrze współgra z materiałami wykończeniowymi tarasu.

Naturalny charakter projektu wynika także z materiału podłogi, czyli drewna jesionowego.  Naturalne materiały wykończeniowe zastosowano także w postaci donic o chropowatej strukturze. Całość doskonale prezentuje się w połączeniu z bujną zielenią oraz klimatycznym oświetleniem, takim jak ażurowe lampiony ze świecami.

Aranżacja małego tarasu – metryczka projektu

typ projektu: taras

inwestor: prywatny

pracownia: Hadika

realizacja: 2020

lokalizacja: Warszawa

projektowana powierzchnia: 18 mkw

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!