Konkursy

Druga edycja Hardscope Award

Firma Semmelrock zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu HardscapeAward. Pula nagrod to aż 53 tys. złotych

Firma Semmelrock zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu HardscapeAward. Pula nagrod to aż 53 tys. złotych. HardscapeAward jest drugą edycją konkursu organizowanego przez firmę Semmelrock w celu wyróżnienia najciekawszych, zrealizowanych i koncepcyjnych projektów współczesnej architektury krajobrazu w Polsce.

Celem konkursu jest promocja szeroko pojętej architektury krajobrazu, nowoczesnych rozwiązań i trendów w kształtowaniu krajobrazu uwzględniając zarówno przestrzenie publiczne jak i prywatne. Projekty powinny płynnie i harmonijnie łączyć elementy hardscape z materiałem roślinnym czyli softscape.

Pula nagród wynosi 53000 zł i obejmuje m.in. nagrody pieniężne, wyjazd na  Chelsea Flower Show do Londynu w maju 2021 r oraz iPad-y.

Główne kategorie konkursowe:

  • Realizacja – Przestrzeń publiczna

  • Realizacja – Przestrzeń prywatna

Dodatkowe kategorie konkursowe:

  • Projekt koncepcyjny – projekt koncepcyjny przestrzeni publicznej lub prywatnej

  • Koncepcja produktu betonowego

Idea Konkursu

Określenie hardscape kładzie nacisk na zawarte w krajobrazie materiały twarde będące tworem naturalnym lub wyprodukowanym przez człowieka. To nieodzowne elementy każdego założenia architektury krajobrazu. Funkcjonalnie stanowią rdzeń nadający rytm, formę, oprawę i nierzadko charakter przestrzeni. Obejmują nawierzchnie utwardzone, murki, schody, elementy małej architektury i wiele innych obiektów stworzonych z takich materiałów, jak drewno, kamień, beton, metal, cegła i innych podobnych materiałów. W odpowiednich proporcjach stanowią uzupełnienie elementów miękkich tzw. softscape, zbudowanych z materiału żyjącego, roślinnego. Oba te czynniki stanowią wzajemne uzupełnienie i harmonijny układ decydujący o estetycznym wyglądzie.

W konkursie HARDSCAPE AWARD mogą wziąć udział autorzy gotowych realizacji, koncepcji projektowych bez realizacji oraz pomysłów na nowatorskie produkty betonowe. Główne kategorie obejmują realizacje przestrzeni publicznej oraz prywatnej.

Harmonogram Konkursu:

  • Termin dostarczania opracowań konkursowych do 8 lutego 2021r., do godz. 16.00,
  • Posiedzenie Sądu Konkursowego – 25/26 luty 2021 r.,
  • Ogłoszenie wyników i terminu wręczenia nagród – marzec 2021 r. – targi GREEN DAYS.

Więcej informacji i Regulamin Konkursu znajdziesz na stronie: http://hardscapeaward.pl/

HardscapeAward Semmelrock

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!