Porady

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe – gdzie warto je zainstalować?

Coraz popularniejsze jest ogrzewanie montowane na terenie posesji. Chętnie stosuje się popularne ogrzewanie przeciwoblodzeniowe. O nim opowiemy nieco więcej w dalszej części artykułu.

Rozmaite systemy i urządzenia grzewcze montuje się w większości domowych pomieszczeń. Oprócz tego coraz więcej osób wykorzystuje ogrzewanie również na terenie posesji. Chętnie stosuje się popularne ogrzewanie przeciwoblodzeniowe, o którym opowiemy nieco więcej w dalszej części artykułu.

Czym jest ogrzewanie przeciwoblodzeniowe?

System antyoblodzeniowy to praktyczny sposób na poprawę komfortu i bezpieczeństwa korzystania z przydomowej przestrzeni. Dzięki urządzeniom grzewczym minimalizuje się zaleganie śniegu i lodu na podjazdach, ścieżkach, schodach do domu lub dachach.

Elektryczne rozwiązania grzewcze do użytku na zewnątrz muszą wyróżniać się wysoką odpornością na działanie wilgoci. Są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu działają sprawnie, bez ryzyka trwałego uszkodzenia produktów.

Z czego składa się ogrzewanie przeciwoblodzeniowe?

Zazwyczaj do systemów antyoblodzeniowych używa się praktycznych przewodów lub mat grzewczych. Można je montować w podkładzie piaskowym pod kostkę brukową lub w warstwie betonu. Tego typu rozwiązania montuje się również na schodach przed domem lub tarasach. Instalację układa się wówczas pod płytkami ceramicznymi lub w wylewce.

Dlaczego warto stosować systemy antyoblodzeniowe?

Podgrzewanie ścieżek, schodów i podjazdów do garażu staje się coraz popularniejsze. Przewody i maty grzewcze, dostępne na stronie Econovli, łatwo usuwają zalegający śnieg lub lód. Dzięki temu można podejść do drzwi wejściowych, bez obaw o bolesny upadek, który niekiedy kończy się nieprzyjemną kontuzją. Korzystanie z podjazdu do garażu również nie sprawia trudności.

Przewody i maty zwiększają zatem funkcjonalność i bezpieczeństwo korzystania z przydomowego terenu. Równocześnie zmniejszają ilość obowiązków. Znika choćby potrzeba codziennego odśnieżania, aby się dostać lub wydostać z domu.

Maty grzejne pod ogniwa fotowoltaiczne

Nowoczesne maty grzewcze mogą być używane nie tylko we wnętrzach i na ścieżkach przed domem. Chętnie korzystają z nich osoby, które używają paneli fotowoltaicznych. Maty układa się wówczas pod warstwą pokrycia dachowego.

Dlaczego jest to ważne i przydatne rozwiązanie w tym kontekście? Przede wszystkim przy pomocy praktycznych mat udaje się ogrzać dach na tyle, że zapobiega się zaleganiu śniegu. Panele są zawsze w pełni wyeksponowane na działanie promieni słonecznych. Mogą zatem skutecznie działać nawet w okresie zimowym, gdy dostęp do energii słonecznej jest ograniczony.

Podgrzewanie powierzchni dachu zwiększa również bezpieczeństwo osób przebywających na terenie posesji. Pomaga na bieżąco usuwać śnieg i lód z powierzchni dachu. Zmniejsza też ryzyko tworzenia się sopli, które bywają groźne dla osób przechodzących pod nimi.

Okazuje się zatem, że wykorzystanie mat grzewczych znacznie zwiększa funkcjonalność całego terenu, również w nieprzyjaznych, zimowych warunkach.

Nowoczesne sposoby na sterowanie ogrzewaniem elektrycznym

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w elektrycznych urządzeniach grzewczych tego typu dodatkowo zwiększa ich przydatność.

W wielu przypadkach występuje bowiem możliwość sterowania zdalnego ogrzewaniem podjazdów, ścieżek dojścia lub dachu. Może się to odbywać za pośrednictwem pilota lub aplikacji na telefonie. Niejednokrotnie urządzenia tego typu włącza się do kompleksowego systemu Smart House, w którym większość parametrów jest ustawiana automatycznie przez komputer współpracujący z wieloma czujnikami, zlokalizowanymi w różnych miejscach. Dzięki temu ogrzewanie uruchamia się na przykład wtedy, gdy sensory stwierdzą spadek temperatury i wystąpienie opadów, które mogą doprowadzić do powstania oblodzenia.

Nowoczesne ogrzewanie przydomowego terenu

Jak widać, ogrzewanie elektryczne na podczerwień bywa bardzo przydatne nie tylko w zaciszu domowych czterech ścian. Potrafi wpływać na komfort korzystania z całej posesji, a nawet poprawiać skuteczność działania innych urządzeń, na przykład paneli fotowoltaicznych.

Warto zatem wprowadzić takie urządzenia w swoich domach – dla wygody, bezpieczeństwa i większej funkcjonalności miejsca do życia.

Artykuł sponsorowany

Instalacja przeciwoblodzeniowa na posesję

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!