ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Ogrody Prywatne

Nowoczesny ogród z drewnianą altaną

W projekcie nowoczesnego ogrodu w Dzierzbiętowie Małym widać ład i harmonię. Projektanci tchnęli w ogród życie dodając przestrzeni wielobarwnych kwiatów, których kwitnienie zmienia przestrzeń w trakcie pór roku.

W projekcie nowoczesnego ogrodu w Dzierzbiętowie Małym widać ład i harmonię. Projektanci tchnęli w ogród życie dodając przestrzeni wielobarwnych kwiatów, których kwitnienie zmienia przestrzeń w trakcie pór roku.

Nowoczesny ogród zmienny z porami roku

Przydomowy ogród o powierzchni około 500 mkw znajduje się z Dzierzbiętowie Małym. Inwestorzy poprosili architektów krajobrazu z pracowni Planeta Zieleni o pomoc w jego aranżacji. Do podstawowych założeń należało zaproponowanie takiej szaty roślinnej, dzięki której ogród ożyje – kwitnące kompozycje miały nadać przestrzeni lekkości i pięknie prezentować się w ciągu całego sezonu. Architekci zaproponowali mnóstwo bylin, a także traw ozdobnych i krzewów, czyniąc ogród prywatną oazą zieleni.

Ogród zaprojektowano z wykorzystaniem geometrii i linii prostych. Wykonano proste ciągi komunikacyjne ułatwiające poruszanie się po terenie. Jednym z zastanych elementów ogrodowych była drewniana altana – inwestorom zależało, aby skomunikować konstrukcję z domem. Połączono je alejami wykonanymi z kostki brukowej identycznej w formie i kolorze z aktualnie znajdującą się na projektowanym terenie.

W planie ogrodu możemy wyróżnić miejsce relaksu odpowiednie w ciągu upalnych dni - niewielki basen znalazł się za drewnianymi panelami. Uzupełnieniem jest elegancki element wodny o prostej formie - dekoracja wykonana została ze stali nierdzewnej (wylewka OASE).  Wykonano także miejsce do wieczornego biesiadowania w większym gronie. Służą temu drewniane siedziska oraz miejsce na ognisko.

Mając na uwadze pozostałych członków rodziny, inwestorzy postanowili wygospodarować kilka metrów na strefę zabaw – z myślą o wnukach w ogrodzie zbudowano piaskownicę i huśtawkę. Aby oddzielić główną część ogrodu od wybiegu dla psów, architekci zaproponowali ogrodzenie panelowe z wikliną o wysokości 1,5 m.

Nowoczesny ogród zmienny w porach roku

Ogród pełen bylin

W ogrodzie zaprojektowano duży trawnik, który ma przypominać zielony dywan. Wysiany z wolnorosnącej trawy gazonowej pięknie uzupełnia kompozycję i podkreśla nowoczesny charakter przestrzeni.

Jednak to, co szczególnie zwraca uwagę w projekcie, to cała masa bylin. Architekci zaproponowali jeżówkę, kocimiętkę, perowskię, przegorzan, gaurę i kłosowiec. Znajdziemy tutaj również żurawkę oraz szałwię. Wśród traw ozdobnych pojawiają się miskanty, rozplenice, kostrzewy i śmiałki. Całość dekorują krzewy hortensji.

Dodatkową dekoracją ogrodu są wolnostojące donice z egzotycznymi roślinami, które chowane są na zimę. W donicach posadzono kordylinę oraz szorstkowiec.

Ogród z dużą ilością bylin

Nowoczesny ogród z drewnianą altaną – metryczka projektu

typ projektu: ogród przydomowy

inwestor: prywatny

pracownia: Planeta Zieleni

rok wykonania: 2019

lokalizacja: Dzierzbiętów Mały

projektowana powierzchnia: 500 mkw

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

*

GregXI

Na temat planowania i organizacji przydomowego ogrodu polecam RADY I PORADY na stronie Buszremu

QjvDV

Medication prescribing information. Drug Class. where can i get generic prednisone prices in Canada. All what you want to know about drugs. Get information now.
[url=http://pogaduchyweselne.pl/temat-Zera-nie-pachnie-na-ostatnie-%C5%BCebym-plac-mobile-w-Polsce-zapomnia%C5%82?pid=96465#pid96465]Some news about drugs.[/url] [url=https://goodlife.fuelthemes.net/fashion/kate-hudson-stripped-down-to-nothing-but-her-bra-and-underwear-on-instagram-on-tuesday-adding-to-the-many-hot-female-selfies/#comme

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!