Konkursy

Koncepcja parku miejskiego w Wilanowie

 Morelia Investments Sp. z o.o. oraz Oddział Warszawski SARP ogłaszają konkurs nr 999 na opracowanie koncepcji parku o charakterze miejskim w dzielnicy Wilanów w Warszawie.

Morelia Investments Sp. z o.o. oraz Oddział Warszawski SARP ogłaszają konkurs nr 999 na opracowanie koncepcji parku o charakterze miejskim w dzielnicy Wilanów w Warszawie.

konkurs na park miejski w Wilanowie

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno–użytkowym koncepcji parku o charakterze miejskim położonego w dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Park będący przedmiotem Konkursu jest częścią większego założenia inwestycyjnego o nazwie Wilanów Park, inwestycji planowanej u zbiegu ulic Przyczółkowej, Uprawnej, Al. Rzeczypospolitej i ul. Karuzela. Ideą projektu Wilanów Park, jest stworzenie miejsca wpisującego się w lokalny kontekst i spełniającego potrzeby mieszkańców Wilanowa. Wielofunkcyjny kompleks będzie obejmować m.in. powierzchnie biurowe oraz usługi i handel, a także miejsca rozrywki i rekreacji, w tym kina i otwartą przez cały tydzień oranżerię z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano także budynki biurowe i hotelowe w rejonie ul. Przyczółkowej.

Teren opracowania konkursowego ma powierzchnię ok. 2,78 ha (20 780 m2) i położony jest na Dz. ew. nr 35/2, 62 oraz fragmentach Dz. ew. nr 32/1, 32/2, 33, 34/2, 36/2, 41, 60/2, 61. 

Głównym założeniem konkursu jest stworzenie spójnej koncepcji zagospodarowania parku w powiązaniu z projektowanymi obiektami kubaturowymi, a także z otoczeniem całego założenia inwestycyjnego Wilanów Park, wskazując powiązania komunikacyjne, funkcjonalne, przyrodnicze z otoczeniem ze szczególnym uwzględnieniem terenów zieleni i przyrody w tym terenów wód otwartych, przestrzeni publicznych, zorganizowanych miejsc rekreacji i wypoczynku, stref wejściowych do Parku, stref przyrody dzikiej oraz układu komunikacyjnego przy założeniu wpisania powyższych w podstawową, już istniejącą i projektowaną strukturę przestrzenną.

Konkurs jest konkursem realizacyjnym, nie anonimowym prowadzonym w tzw. formule flamandzkiej. Konkurs poprzedzony jest fazą kwalifikacji wstępnej kandydatów (Etap I) a następnie fazą warsztatów i wyboru najlepszych prac konkursowych (Etap II).

Terminy: 

14.12.20

Składanie pytań przez zainteresowanych udziałem w Konkursie

04.01.2021

Rejestracja zainteresowanych udziałem w Konkursie na Platformie internetowej: www.konkurs-park-wilanow.sarp.warszawa.pl

11.01.2021

Termin składania Zgłoszeń do Etapu II Konkursu

22.01.2021

Ogłoszenie listy Uczestników Konkursu zakwalifikowanych do Etapu II Konkursu oraz Publikacja na Platformie internetowej ewentualnych dodatkowych wytycznych i materiałów do Konkursu.

22.02.2021 i 23.02.2021

Spotkania warsztatowe Uczestników Konkursu z członkami Sądu Konkursowego. Spotkania warsztatowe będą odbywać się w Warszawie.

16.04.2021

Termin składania Prac Konkursowych

21.04.2021

Prezentacja przez Uczestników Konkursu Prac Konkursowych członkom Sądu Konkursowego

28.04.2021

Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie Nagród

Szczegóły: 

https://konkurs-park-wilanow.sarp.warszawa.pl/

 

Komentarze

*

WpbNZ

Medicines information for patients. Brand names. cost of generic viagra without a prescription in US. Some information about medicament. Get now.
[url=http://afootincoldwater.com/phpafic/viewtopic.php?f=6&t=749]Best news about medication.[/url] [url=http://freeadcloud.com/detail/ad/97]All what you want to know about drug.[/url] [url=https://hirayamasachiko.com/forums/topic/jak-schudnac-10-kg-w-tydzien-zapytaj-onet-14-7746/#post-794508]Everything information about medication.[/url] a2318a3

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!