ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Ekologia

Skanska wybuduje w Poznaniu chodnik antysmogowy

W ramach realizowanego obecnie budynku D kompleksu Nowy Rynek powstanie w Poznaniu prawie 4000 mkw. chodnika z tzw. zielonego betonu. Zakończenie prac i oddanie go do użytku zaplanowane jest na drugi kwartał 2021 roku.

Skanska wybuduje w Poznaniu chodnik antysmogowy, który zneutralizuje równowartość zanieczyszczeń, jakie wyemitowalby samochód, który przejedzie 70 tys. km. Projekt powstaje w ramach komplesu Nowy Rynek. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2021 roku.

Nowy Rynek w Poznaniu

Zielony beton to rozwiązanie szczególnie potrzebne w miastach, gdzie smog i zanieczyszczenia pochodzące m.in. ze spalin samochodowych są stale rosnącym problemem. Dzięki promieniom słonecznym, na jego powierzchni dochodzi do redukcji niebezpiecznych dla człowieka cząstek NOx. Są one rozkładane na neutralne związki azotu i wraz z wodą deszczową odprowadzane do gleby. Dodatkowym atutem samego betonu są jego właściwości samooczyszczania się.

Pomiary przeprowadzane podczas badań laboratoryjnych, a następnie w przestrzeni miejskiej, pokazały, że teren, na którym zainstalowano zielony beton, wykazuje średnio o 30% mniejsze stężenie dwutlenku azotu, w stosunku do zwykłego odcinka nawierzchni. 

Nowy Rynek to obiekt budowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa, a budynek D będzie pierwszym w regionie biurowcem ubiegającym się o certyfikat WELL Core&Shell – jeden z najbardziej wymagających systemów certyfikacji, który mierząc jakość powierzchni biurowej, weryfikuje ponad 100 cech budynku, biorąc pod uwagę jego wpływ na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne ludzi. Ponadto, kompleks będzie certyfikowany w systemie LEED, a każdy z etapów projektu będzie ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. 

Źródło: Skanska

Zielony chodnik w Gdańsku

Komentarze

*

XbgHJ

Drug information for patients. Long-Term Effects. can you get viagra prices in Canada. Actual about pills. Get now.
[url=https://diz.co.jp/2%e3%81%99%e3%81%a8%e3%82%8a%e3%83%bc%e3%81%a8/%e3%83%8b%e3%82%b3%e7%94%9f%e3%80%90/#comment-48680]Actual about medicine.[/url] [url=https://bellamumma.com/happy-weekend-beyonce/#comment-13653]Some news about medicines.[/url] [url=http://budmag.org.ua/lakobeits-cnezhka-vidaron-chern-braz-derevo-l11]Actual information about medicine.[/url] d5a2_cf

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!