Zaproszenia

Prezentacja online domu ramowego od Awinci Architects

Dom ramowy na Śląsku to dzieło pracowni Awinci Architects. Weź udział w prezentacji online.

Zapraszamy na prezentację online docenionego w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2019 w kategorii obiekty prywatne/ głosowanie publiczności domu ramowego na Śląsku pracowni Awinci Architects. Webinarium odbędzie się 14 października 2020 o godz. 11:00. Wystarczy tylko zarejestrować się.  

Otoczenie w którym mieszkamy, pracujemy i funkcjonujemy bezpośrednio wpływa na nasze życie” - mówią architekci z pracowni Awinci Architects. To dlatego „Dom ramowy” to budynek, w którym forma wynika zarówno z potrzeb klienta, kontekstu, jak i zastosowanych rozwiązań ekologicznych.

Sąsiedztwo tej realizacji to osiedle z okresu PRLu o charakterystycznej zabudowie „Polskiej Kostki”. Układ oraz charakter osiedla, skłoniły do nawiązania zarówno bryłą jak i wykończeniem materiałowym do tego regionu.

Dom ekologiczny

Tak powstała prosta, kubiczna bryła o płaskim dachu. Powód takiego geometrycznego kształtu budynku jest jeszcze jeden: pozwala on zużywać mniej energii, łatwiej go ogrzać i mniejsze są w nim straty ciepła. Z tych samych powodów niezwykle starannie zaprojektowano fundamenty, wykończono dach, dobrano okna czy system docieplenia – wszystko służyć ma niskiemu bilansowi energetycznemu budynku. Dom zbudowano z cegły rozbiórkowej (cegła jest kojarzącym się ze Śląskiem materiałem, ponownie użyta mniej obciąża środowisko).

Jednak najbardziej charakterystycznym elementem, któremu budynek zawdzięcza swoją nazwę, jest gruba „rama”, w którą ujęto całą bryłę.

Prowadząca prezentację:  Anna Witor założycielka pracowni projektowej AWINCI ARCHITECTS


dom ramowy
dom ramowy

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!