ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Wydarzenia

Międzynarodowa konferencja „Eco-Miasto 2020”– wydarzenie online

Zapraszamy do udziału w 7.edycji konferencji „Eco-Miasto.Energia zmian 2020” zaplanowanej w dniach 21-25 września 2020. W tym roku będzie to wydarzenie online. Sprawdź.

Zapraszamy do udziału  w 7.edycji konferencji „Eco-Miasto.Energia zmian 2020” zaplanowanej w dniach 21-25 września 2020, która w tym roku odbędzie się w formie online. Spotkanie jest forum wymiany myśli i inspiracji o życiu i mieszkańcach współczesnych miast, tempie urbanizacji, walki ze smogiem czy budowania świadomości ekologicznej. Wręczone zostaną również nagrody w konkursie „Eco-Miasto”.

Podczas wydarzenia online odbędzie się szereg paneli dyskusyjnych, podczas których praktycy skupią się m.in. na dyskusji o zrównoważonych miastach oraz szeregu przeszkodach z tym związanych, sposobach na przezwyciężenie kryzysu klimatycznego, współpracą z mieszkańcami w zakresie edukacji i budowania świadomości ekologicznej.

Konferencja podzielona jest na cztery bloki tematyczne: środowisko, ludzie, gospodarka, klimat.
Panel poświęcony środowisku dedykowany jest zielono-błękitnym płucom miejskim i przestrzeni dla natury. Podczas bloku poświęconego ludziom, paneliści skupią się na współpracy z mieszkańcami i partycypacji społecznej. Uczestnicy panelu gospodarka przeanalizują zintegrowaną mobilność lokalną i elektromobilność. Paneliści bloku klimat spróbują odpowiedzieć na pytania jak zmiany klimatu wpływają na jakość życia.

Gościem podczas pierwszego dnia konferencji będzie m.in. Anne Girault, ekspert ds.polityki klimatycznej miast, która opowie o trendach mających wpływ na miasta w Polsce i na świecie.
Dyskusja wprowadzająca będzie prezentacją wizji i rozwiązań zbliżających miasta do neutralności klimatcznej. Wątkiem przewodnim będzie „energia zmian” rozumiana szeroko jako nie tylko działania na rzecz efektywności energetycznej czy odnawialnych źródeł energii, ale aktywności w innych obszarach miejskiego życia jak mobilność, inteligente miasta, infrastruktura, zwyczaje konsumpcyjne czy partycypacja społeczna. Paneliści odniosa się też do obecnej sytuacji epidemiologicznej i jej wpływu na politykę miejską.

Zwieńczeniem pierwszego dnia konferencji będzie wręczenie nagród dla samorządów wyróżnionych w takich kategoriach konkursowych jak: gospodarka wodna, zieleń miejska, gospodarka odpadami, zrównoważona mobilność czy efektywność energetyczna. Nagrody wręczą Frederic Billet, Ambasador Francji w Polsce, Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz przedstawiciele partnerów strategicznych projektu – Renault Polska, Ceetrus, BNP Paribas oraz Fundacji Veolia. Przyznana zostanie również nagroda specjalna Ministra Klimatu.Zapraszamy.

Organizator:
Miasto st.Warszawa we współpracy z SDGs „Razem dla środowiska”

Więcej informacji znajdziesz na: https://eco-miasto.pl/miedzynarodowa-konferencja-eco-miasto-2020/

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!