ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Wydarzenia

Konferencja naukowa „Użytkowanie współczesnej przestrzeni miejskiej”

Zapraszamy do udziału w V edycji konferencji naukowej o współczesnym mieście „Użytkowanie współczesnej przestrzeni miejskiej” skierowanej między innymi do architektów, architektów krajobrazu i urbanistów. Sprawdź.

Kolejna V edycja konferencji naukowa o współczesnym mieście pod hasłem „Użytkowanie współczesnej przestrzeni miejskiej” przewidziana jest na wiosnę 2021 roku. Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona profesjonalistów i praktyków, w tym architektów, architektów krajobrazu, urbanistów i konserwatorów zabytków.

Tematyka konferencji podzielona jest na pięć bloków tematycznych. Człowiek w mieście, dynamika przestrzeni miejskiej, technologia w mieście, miejska przyroda, własność i ochrona w przestrzeni miasta. Głównym obszarem zainteresowania w kontekście człowieka w mieście są zagadnienia uspołeczniania przestrzeni, miasta jako przestrzeni sprzyjającej twórczości kreatywnej i interakcjom społecznym. Temat dynamiki przestrzeni miejskiej skupi się między innymi na kształtowaniu formy miasta, wertykalizacji, rewitalizacji tkanki miejskiej czy miejskich nieużytkach. Technologie w mieście poruszą dziedzinę funkcjonalności inteligentnych rozwiązań wykorzystywanych w mieście, miejskich technologii GPS, transportu miejskiego oraz idei smart cities. Podczas bloku dotyczącego tematyki miejskiej przyrody poruszone zostaną kwestie ekologii miejskiej i gospodarowania przestrzenią miejską czy renaturalizacji zurbanizowanej przestrzeni. Własność i ochrona w przestrzeni miejskiej dotkną tematów prywatyzacji, przestrzeni publicznej, komercjalizacji i ochrony i konserwacji. 

Wydrzenie skierowane jest do szerokiego grona profesjonalistów – architektów, architektów krajobrazu, urbanistów, psychologów środowiskowych, historyków sztuki, konserwatorów zabytków, socjologów miasta, geografów, planistów czy animatorów życia społecznego.

Organizatorami konferencji jest Katedra Geografii i Planowania Przestrzennego Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Warszawy. Zapraszamy.

Więcej znajdziesz na stronie organizatora: http://wgsr.uw.edu.pl/uwpm2020/

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!