Wydarzenia

Urban ecology and cultural heritage in the city – XXVII konferencja naukowa

Zapraszamy na XXVII konferencję dendrologii historycznej i sztuki ogrodowej „ Urban ecology and cultural heritage in the city”, która odbędzie się w dniach 22-23.10.2020 w Krakowie.Sprawdź.

Tegoroczna konferencja naukowa jest IX edycją międzynarodową i odbędzie się pod hasłem "Urban ecology and cultural heritage in the city”. Tematyka wydarzenia poświęcona jest między innymi projektowaniu zieleni w mieście, historycznemu kontekstowi ogrodów i parków miejskich, kształtowaniu krajobrazu miejskiego i wpływowi historycznych uwarunkowań na współczesne miasto. W tym roku wydarzenie odbędzie się online.

Współczesne miasta stoją przed szeregiem różnych wyzwań. Jednym z nich jest relacja środowiska naturalnego i miejskiego. Ciągła fragmentacja krajobrazu sprawia, że różnorodność biologiczna ulega nieustannej degradacji. W ten sposób zmniejsza się przestrzeń do życia dla wielu gatunków fauny i flory.
Wraz ze zmniejszaniem się bioróżnorodności, również miasta odgrywają pokaźną rolę w jej zachowaniu i konserwacji w przestrzeni publicznej. Dlatego poza zazielaniem miasta, o krajobrazie miejskim należy myśleć również w kontekście rozwoju usług ekosystemowych i tworzeniu sieci ekologicznych. Innym ważnym aspektem jest powiązanie ekologii i historii oraz włączenie do dyskusji zagadnień dziedzictwa kulturowego i konserwacji zabytków. Finalnie nowe podejście badawcze do ekologii miejskiej zakłada perspektywę środowiskową i analizę problemów w obszarze ochrony dziedzictwa kulturowego na przestrzeni lat. Te i inne aspekty ekologii miejskiej będą tematami konferencji naukowej.

Konferencja naukowa, która odbędzie się w Krakowie, zorganizowana jest pod auspicjami Politechniki Krakowskiej, Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Instytutu Architektury Krajobrazu, krakowskiego oddziału PAN-u i Stowarzyszenie Europejskich Szlaków Ogrodów Historyczych. Zapraszamy.

Wiecej informacji znajdziesz na stronie organizatora: https://www.facebook.com/events/321386152449982/

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!